Charlie Hebdo, 4 milyon avroluk bağışı terör kurbanlarının yakınlarına dağıtacak

Charlie Hebdo, 4 milyon avroluk bağışı terör kurbanlarının yakınlarına dağıtacak
Charlie Hebdo, 4 milyon avroluk bağışı terör kurbanlarının yakınlarına dağıtacak
Charlie Hebdo dergisi, 84 ülkeden gelen yaklaşık 4 milyon avro tutarındaki bağışın terör kurbanlarının ailelerine dağıtılacağını açıkladı.

RADİKAL - Fransa'nın dünyaca ünlü mizah dergisi Charlie Hebdo yönetimi, geçen yıl ocak ayında dergilerine düzenlenen ve ardından meydana gelen terör saldırıları sonrası dünyanın dört bir yanından gelen bağışların, terör kurbanlarının ailelerine dağıtılacağını açıkladı.

Dergi yönetimi, 84 ülkeden yaklaşık 4 milyon avro bağış geldiğini ve bu miktarın başta 7, 8, 9 Ocak'ta başkentteki terör saldırılarından hayatını kaybeden 17 kişinin ailesine dağıtılacağını duyurdu.

Dergi, Maliye Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Kültür Bakanlığı'nın girişimiyle kurulacak bir akil adamlar heyetinin, bu paranın nasıl ve ne şekilde dağıtılacağına karar vereceğini bildirdi.

Fransa'da Charlie Hebdo'ya saldırı: 12 ölü


Bağışların sadece ölenlerin ailelerine değil, bir bölümünün saldırılarda yaralananlara ve rehine alınanlara da dağıtılacağını belirten dergi yönetimi, dünyanın dört bir yanından bağış gönderenlere ise teşekkür etti.

Charlie Hebdo dergisi hangi karikatürleri yayınlamıştı?


Paris'i ocak ayında kana bulayan eylemler, Said ve Şerif Kouachi kardeşlerin Charlie Hebdo dergisine 7 Ocak'ta düzenledikleri ve 12 kişinin ölümüne yol açan terör saldırısıyla başlamıştı. İki kardeş daha sonra ölü ele geçirilmişti.

Charlie Hebdo saldırısına dünya liderlerinden tepki


Amedy Coulibaly isimli terörist ise 8 Ocak'ta Paris'in merkezinde bir kadın polisi öldürmüş ve 9 Ocak'ta Musevilere ait bir markette rehin aldığı dört kişi ve kendisi, polis tarafından yapılan operasyon sırasında hayatını kaybetmişti.

Polisle çatışmaya girmeden önce televizyon kanalına canlı bağlanan Coulibaly, dergiye saldırı düzenleyen iki kardeşle birlikte hareket ettiğini söylemişti.
AA

Charlie Hebdo'nun dönüş kapağı

Charlie Hebdo katliamının ardından Fransa'daki camilere saldırı

Charlie Hebdo davasında şok sözler: Eğer adalet ceza vermezse biz cezalarını verelim!