Charlie Hebdo çizerinden 'Paris için dua' tepkisi

Charlie Hebdo çizerinden 'Paris için dua' tepkisi
Charlie Hebdo çizerinden 'Paris için dua' tepkisi
7 Ocak'ta Yemen El Kaidesi'nin saldırısına uğrayan Charlie Hebdo'nun çizerlerinden Joann Sfar, Twitter'daki 'Paris için dua edin' mesajlarına tepki gösterdi ve 'Teşekkürler ama daha fazla dine ihtiyacımız yok' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Fransa'nın başkenti Paris'te peş peşe silahlı ve bombalı saldırılara tepki olarak doğan '#PrayforParis' (Paris için dua edin) hakkında bir paylaşımda bulunan Charlie Hebdo çizeri Joann Sfar, "Teşekkürler ama daha fazla dine ihtiyacımız yok" dedi.

Fransa'nın başkenti Paris'te meydana gelen peş peşe saldırıların ardından sosyal medya platformu Twitter'dan başlayan kampanya kapsamında on binlerce kullanıcı Paris halkına gösterdikleri destek kapsamında '#PrayforParis' (Paris için dua edin) hashtag'ini kullanmış kısa sürede bu tarz paylaşımlar Twitter'ın listesinde üst sıralara yerleşmişti.  Sosyal medyadaki bu paylaşımlar hakkında kişisel Instagram hesabı üzerinden bir açıklama yapan Charlie Hebdo çizeri Joann Sfar, Paris için dua etmeyin çağrısında bulundu.

Paris saldırılarının kurbanları kimlerdi?



Paylaştığı karikatürde "Dünya genelindeki dostlar, #PrayforParis için teşekkürler ama daha fazla dine ihtiyacımız yok" ifadelerine yer verdi. Paris'te 7 Ocak'ta da bir terör saldırısı yaşanmış, mizah dergisi Charlie Hebdo'nun binasına otomatik silahlarla gerçekleşen saldırıda 2'si polis 12 kişi hayatını kaybetmişti.

Fransa'nın Rakka bombalarında ilginç mesaj

Charlie Hebdo artık Hz. Muhammed karikatürü yayımlamayacak


  http://www.radikal.com.tr/147340314734031

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Dusunce özgurlugu... - AT1928

  Bir gazetecinin, yazarin veya sinamacinin tabii ki ahlak sinirlarini fazla zorlamadigi surece özgurlugu olmali. Fakat bu özgurluk asiri derecede asagilayici, asiri derecede onur-kirici olmamali. Acikcasi, Charlie Hebdo'nun yayimlanmis bir yigin yazilarini karikaturlerini gördum. Istisnasiz tumu insanlari asagilamak, onurlarini kirmak, kucuk dusurmekten baska bir sey degil, Dolayisiyle, Charlie Hebdo'nun "basin özgurlugune" hic bir katkisi oldugunu dusunmuyorum . Radikal'de cikan yazidan da(ingilizce) anlasildigi gibi, "bizim inancimiz, öbucuk/öpusmek, muzik sampanya ve eglenceden olusuyor" diye yaziyor. Dine karsi olduklarini yaziyorlar. Dine karsi olabilirler, ama dinle alay etmek baska bir sey. Ben hic bir sekilde dindar bir insan degilim ve kendimce bazi dinlerin fena sekilde yikici oldugunu da dusunuyorum ve sirf ondan dolayi da, dinin insanlara dayatilmasina da karsiyim. Ama Charlie Hebdo dergisi ahlaksizliktan, provokasyondan baska hic bir sey yapmiyor.