Charlie Hebdo katliamının ardından Fransa'daki camilere saldırı

Charlie Hebdo katliamının ardından Fransa'daki camilere saldırı
Charlie Hebdo katliamının ardından Fransa'daki camilere saldırı

Bölgede inceleme yapan ekipler

Fransız yetkililer, dün mizah dergisi Charlie Hebdo'ya yapılan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından ülke çapında çeşitli camilere saldırı düzenlendiğini açıkladı.

RADİKAL – Fransız yetkililer, dünden bu yana ülkedeki çeşitli camilere saldırılar düzenlendiğini duyurdu. Dün, mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki binasına silahlı saldırı düzenlemiş ve 12 kişi hayatını kaybetmişti. 

Gece yarısı Paris'in batısındaki Le Mans kentindeki bir camiye üç adet boş el bombası atıldığı belirtilirken, caminin penceresinde bir kurşun deliği görüldü. Fransa'nın güneyindeki Port-la-Nouvelle bölgesinde ise akşam saatlerinde camiye birkaç el ateş edildi.

                                                                           Camide inceleme yapan ekip

Paris katliamının 18 yaşındaki zanlısı teslim oldu

Berlingske, Charlie Hebdo'nun İslam'la ilgili karikatürlerini bastı

Olayların ardından Paris sokaklarında askeri birlikler görevlendirildi. Dünyanın en ünlü kentinin sokaklarında ağır silahlı askerler devriye gezmeye başladı. Hükümet Famas saldırı tüfekleriyle donatılmış yeşil bereli komandoların özellikle Eyfel Kulesi, tren istasyonları, ibadet yerleri, gazete ve televizyon binaları ve kamuya açık yerlerde devriye gezeceğini duyurdu.

Fransa'da kaldırımda öldürülen polis Müslüman mıydı?

Paris'te polis saldırı sonucu hayatını kaybetti

Yarım saat geç kalınca katliamdan kurtuldu