Charlie Hebdo saldırganları El Kaide'ci çıktı

Charlie Hebdo saldırganları El Kaide'ci çıktı
Charlie Hebdo saldırganları El Kaide'ci çıktı

Şerif (solda) ve Said Kouachi

Charlie Hebdo saldırısını gerçekleştiren iki kardeşin Yemen'de El Kaide tarafından eğitildikleri ortaya çıktı. Yemen istihbarat örgütü, kardeşlerin Yemen'de El Kaide'nin üst düzey bir yöneticisi ile bir araya geldiklerini doğruladı.

RADİKAL - Paris’te ‘Charlie Hebdo’ karikatür gazetesine silahlı saldırı düzenleyerek 12 kişiyi katleden Kouachi kardeşlerin El Kaide terör örgütü bağlantısı ortaya çıktı. Yemen istihbarat örgütü, kardeşlerin Yemen'de El Kaide'nin üst düzey bir yöneticisi ile bir araya geldiklerini doğruladı.

Charlie Hebdo zanlılarının elinde rehineler olduğu açıklandı

Sabıkalı Şerif Kouachi'nin (32) El Kaide örgütüne destek vermekten Fransa’da hapis cezasına çarptırıldığı abisi Said Kouachi'nin ise (34) Yemen’de El Kaide kampında eğitim gördüğü öğrenildi. Avrupa basınında çıkan haberlerde de saldırıyı düzenleyen Kouachi kardeşlerin Amerikan istihbaratı tarafından 'El Kaide'ci olarak bilindiği ve saldırıyı önceden planladıklarının belirtildiği duyuruldu.

PAZAR GÜNÜ BÜYÜK DAYANIŞMA GÖSTERİSİ
Bugün Avrupa’da camii ve mescitlerde Cuma namazında Paris saldırısı kınanıyor. Fransa ve Avrupa’nın büyük kentlerinde bugünden itibaren dayanışma gösterileri için sivil toplum örgütleri hareketlendi. Milyonlarca insan Paris saldırısını kınamak için meydanları dolduracak. Paris Pazar günü ülkenin en büyük dayanışma gösterisine hazırlanıyor. Pazar günü tüm meydanlarda halk yine ‘Je suis Charlie’ (ben Charlie’yim) mesajını verecek. Fransa karikatürcülerine ağlıyor.

Kurt Westergaard: Karikatürle eleştirmeye devam etmeliyiz

Müslümanlardan 'terör karşıtı' gösteri planı

Charlie Hebdo'nun röportajcısı katliamı anlattı

Diyanet İşleri Eski Başkanı: Paris 'ötekinin provokasyonu' değildir


  http://www.radikal.com.tr/126846612684662

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yorum - user912068

  Sevgisizliği önemsiz görüyorlar. Bütün dünyayı mahvetmedi mi bu sistem? Amerika çöktü, Rusya çöktü. Bir aşamasındalar şu an daha da çökecekler. Avrupa mahvoldu, Avrupa iflas etti. Tek sebebi sevgisizlik, egoistlik, bencillik. Dünya bütün insanlara bin kere yeter. (A9 TV; 29 Aralık 2014) (Adnan Oktar)

  Bu kez Hepimiz Fransız olduk - velmas75

  Yıllardır terör saldırıları yaşıyoruz. 33 Askerimiz Silahsız oldukları halde kurşuna dizildi. Hepimiz Ermeniyiz diyenlerden tutunda Bu gün Fransız olanlara, hiçç kimse ne br kınama ne bir tepki göstermedi. Yani kendi kendime sormadan edemiyorum; Fransıza verilen değer kendi vatandaşıma neden verilmiyor!