Charlie Hebdo saldırısı şüphelilerinin arabasında molotof kokteyli bulundu

Charlie Hebdo saldırısı şüphelilerinin arabasında molotof kokteyli bulundu
Charlie Hebdo saldırısı şüphelilerinin arabasında molotof kokteyli bulundu
Fransa'nın başkenti Paris'teki Charlie Hebdo binasına saldıran kişilerin arabalarından çıkan eşyalar açıklandı. Arabada, 'cihat yanlısı örgüt bayrakları' ve molotof kokteylleri bulundu.

RADİKAL – Fransız mizah dergisi Charlie Hebdo’nun Paris’teki merkezine dün yapılan ve 12 kişinin hayatını kaybettiği silahlı saldırıda saldırganların kullandığı arabadan “cihat yanlısı örgüt bayrakları” ve molotof kokteylleri çıktığı açıklandı.

AFP’nin haberine göre, Fransız araştırmacılar, siyah arabada 12 adet molotof kokteyli ve iki adet “örgüt bayrağı” bulduklarını ifade etti. AFP’ye açıklamada bulunan ve soruşturmaya yakın ismi açıklanmayan bir kaynak, “Bu, saldırganların radikal görüşleri olduğunu gösteriyor. Büyük olasılıkla molotoflarla başka saldırılar da planlamışlardı” ifadelerini kullandı.

Şerif Kuaşi'nin 2005'te çekilen görüntüleri ortaya çıktı

Charlie Hebdo katliamı zanlılarının yerleri tespit edildi


Katliamın ardından yapılan açıklamada, saldırıyı gerçekleştiren kişilerin 18 yaşında ismi verilmeyen bir kişi ve 34 ve 32 yaşlarındaki Said ve Şerif Kuaşi adlı kardeşler olduğu duyurulmuştu. Yetkililer, 18 yaşındaki üçüncü saldırganın ise bu sabah teslim olduğunu ifade etmişti.

Fransa Cumhurbaşkanı Hollande ve Sarkozy görüştü

Papa, Charlie Hebdo saldırısı kurbanları için dua etti

Charlie Hebdo katliamının ardından Fransa'daki camilere saldırı