Charlie Hebdo'nun dönüş kapağı

Charlie Hebdo'nun dönüş kapağı
Charlie Hebdo'nun dönüş kapağı
Fransa'nın mizah dergisi Charlie Hebdo, 7 Ocak'ta uğradığı ve 12 kişinin hayatını kaybettiği kanlı saldırının ardından yayına dönüyor.

radikal - Bünyesindeki ünlü çizerlerinin terör saldırısında hayatını kaybettiği Charlie Hebdo yarın yeni sayısıyla çıkacak. Yarın 2,5 milyon baskıyla piyasaya çıkacak Charlie Hebdo'nun yeni sayısının kapağında  Papa , bir Cihadist, eski Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve aşırı sağcı politikacı Marine Le Pen, kızgın hayvanlar gibi, ağzında bir Charlie Hebdo dergisi ile koşan bir köpeği kovalıyorlar. Kapakta, 'geri döndük' deniliyor.

Charlie Hebdo dergisi yayınlarına tekrar başlıyor

Charlie Hebdo'un 10 bin civarında olan abone sayısı, 7 Ocak'ta gerçekleşen terör saldırısının ardından 20 kat artarak, 200 bine ulaşmıştı. Saldırı öncesi büyük mali sıkıntı çeken derginin, haftalık bayi satışı, abone gelirleri ve diğer yardımlarla, bu yıl 30 milyon avro gelir elde etmesi bekleniyor.  Öte yandan dergi çalışanlarının, saldırılardan bir hafta sonra Fransız medyasının da desteğiyle çıkarttığı özel sayı 8 milyon tiraj yaparak Fransız basın tarihine geçmişti. (Medyatava)

İşte, Charlie Hebdo'nun yeni sayısının kapağı:

 


  http://www.radikal.com.tr/130048013004802

  YORUMLAR
  (2 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Mizahın kışkırtıcı olduğunu katılıyorum - user975126

  Amaçlarını elde edip dünya çapında bir mağduriyet yaşadılar ve karlı çıktılar, kayıplarına rağmen... Kimsenin öyle bişey yapmaya hakkı yoktur. Eğer diyorsan ki tahrik vardı, onların silahını kullan(mizah yap!) ve öyle cevap ver....katliam yapmak kesinlikle yanlış....affedilir bi yanı yok

  Gereksiz - user395405

  Ne hikmetse hic bir media bu derginin dinimizle alay eden pornagrafik cizimler yaptigindan bahsetmiyor. Sosyal demokrat musluman bir vatandasim, bunun ozgurlukle yada yazarlikla en ufak bir alakasi yoktur. Muslumanlik adina yapilan terorurde bu dergiyide kiniyorum!