Chavez'i böyle uğurladılar

Chavez'i böyle uğurladılar
Chavez'i böyle uğurladılar
Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, kanser ameliyatı olmak üzere Küba'ya gitti. Chavez giderken muhteşem bir uğurlamaya tanık oldu

CARACAS - Küba’da havaalanında Devlet Başkanı Raul Castro tarafından karşılanan Chavez, bugün bazı testler için Kübalı doktorlarla görüşmeyi planladığını söyledi.
Chavez, Venezuela devlet televizyonuna telefonla yaptığı açıklamada, herşeyin yolunda gideceğine dair inançlı olduğunu belirterek, yanına vakit geçirmek için bir kutu dolusu kitap aldığını kaydetti.

Hugo Chavez, doktorların çıkaracağı tümörün kötü huylu olabileceğini ifade ederken, hastalığın Ekim ayında yapılacak devlet başkanlığı seçiminde kazanacağı zaferi engellemeyeceğini belirtti. Venezuela Devlet Başkanı, ülkesinden ayrılmadan önce de müttefiklerine ve askerlerine hitaben yaptığı konuşmada, İsa Peygamber ve Güney Amerika bağımsızlığının simgesi Simon Bolivar’a atıflarda bulundu. Geçen yıl Küba’da geçirdiği kanser ameliyatının ardından, Kübalı doktorlar, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez’in pelvis bölgesinde yeni bir lezyon bulduklarını açıklamışlardı. (aa)