Chavez'in ailesinden Capriles'e suçlama

Chavez'in ailesinden Capriles'e suçlama
Chavez'in ailesinden Capriles'e suçlama
Venezuela'da 5 Mart'ta kanserden ölen Devlet Başkanı Hugo Chavez'in ailesi, muhalefet lideri Henrique Capriles'i merhumun hatırasına saygı göstermemekle suçladı.

CARACAS - Chavez'in kızı Maria Gabriela, Enformasyon Bakanı Ernesto Villegas tarafından devlet televizyonunda okunan mesajında, "Babamın ölüm tarihi konusunda yalan söylediğimizi iddia etmek doğru, insani ve kabul edilebilir değil" ifadesini kullandı.

Mesajında Gabriela, "hastalıkla mücadele eden babasının ülkesinde, 5 Mart'ta öldüğünü" vurgulayarak, Capriles'den ve muhalefetten "bu kadar çirkin olmamalarını" istedi.
Daha önce Chavez'in kız kardeşi Argenis, Capriles'i, "Chavez'in hatırasına ve ailesine saygı göstermemekle" suçlamıştı.

Argenis, Capriles'in Chavez'in ne zaman öldüğünü bildiğini belirtmişti.

CAPRİLES: CHAVEZ'İN CANSIZ BEDENİNİ KAMPANYA İÇİN KULLANIYORSUNUZ

14 Nisan'da yapılacak devlet başkanlığı seçimine aday olacağını belirten Capriles, seçimde rakibi olacak geçici Devlet Başkanı Nicolas Maduro'yı ima ederek, "Chavez'in ne zaman öldüğünü kim biliyor? Her şeyi programladınız. Şimdi Chavez'in cansız bedenini kampanya için kullanıyorsunuz" ifadesini kullanmıştı.

Bu suçlamalardan sonra Capriles, Twitter hesabındaki mesajında, "Sözlerim ailesini üzdüyse özür dilerim" yazmıştı.

Maduro ise Capriles'i "faşist" olarak nitelendirmiş, Chavez'in ailesinin dava açma hakkının saklı bulunduğunu belirtmişti.(aa)


  ETİKETLER:

  Twitter

  ,

  Aday

  ,

  Kampanya

  ,

  Kız

  ,

  İddia

  ,

  zaman