Chavez'in beyin ölümü gerçekleşti mi?

Chavez'in beyin ölümü gerçekleşti mi?
Chavez'in beyin ölümü gerçekleşti mi?
Amerikan Devletlerine bağlı Panama'nın eski büyükelçisi Guillermo Koches, Venezüela Cumhurbaşkanı'nın iki ay önce beyin ölümünün gerçekleştiğini iddia etti.

Amerikan Devletlerine bağlı Panama’nın eski büyükelçisi Guillermo Koches çarşamba günü ondaki gizli bir bilgiye göre Venezüela Cumhurbaşkanı’nın iki ay önce beyin ölümünün gerçekleştiği, birkaç gün önce ise suni solunum ünitesinden çıkarıldığını belirtti.

Ria Novosti’nin Koches’in Kolombiya merkezli NTV24 televizyon kanalına yaptığı açıklamaya dayandırarak bildirdiğine göre, Küba yönetimi Chavez’i suni solunum ünitesinden çıkarmak istemedikleri için Chavez geçen hafta Havana ’dan Karakas’a getirildi.

Panamalı politikacı “Büyük bir ihtimalle dört gün önce onun hayatta kalmasını sağlayan üniteden çıkarıldı” dedi.

Koches’in sözlerine göre, Chavez’in beyin ölümü daha 30 Aralık’ta gerçekleşti. Buna bağlı olarak bugün veya yarın Venezüela’da yeni cumhurbaşkanlığı seçimleri ilan edilecek.

Öte yandan, sözlerinden gayet emin olduğunu vurgulayarak Venezüela hükümetine çağrıda bulunan Guillermo Koches, “Venezüela yönetimi mümkünse bu bilgileri yalanlamayı denesin. Venezüela Hükümeti’ne ben yalan söylüyorsam Chavez’i göstermelerini öneriyorum” dedi. (Rusyanın Sesi)


  ETİKETLER:

  Küba

  ,

  Havana

  ,

  Bugün

  ,

  İlan

  ,

  Aralık

  ,

  çarşamba

  ,

  beyin