Chomsky: Hillary Clinton Obama'dan daha militan

Chomsky: Hillary Clinton Obama'dan daha militan
Chomsky: Hillary Clinton Obama'dan daha militan
Noam Chomsky, ABD Başkanı Barack Obama'nın 'oportünist' olduğunu, Hillary Clinton'ın da ondan farklı olmadığını, yalnızca 'daha militan' olduğunu söyleyerek ABD yönetimini eleştirdi.

RADİKAL - Ünlü dilbilimci ve tarihçi Noam Chomsky, WND ile yaptığı röportajda  ABD Başkanı Barack Obama'nın "oportünist" olduğunu söyledi. Hillary Clinton'ın da Obama'dan farklı olmadığını belirten Chomsky, Obama yönetiminin en büyük başarısı olarak sunduğu sağlık reformunun aslında ABD'nin "uluslararası bir skandal" niteliğindeki sağlık sorunun çözümünde çok küçük bir adım olduğunu duyurdu.

Sol'da yer alan habere göre, benzer ülkelerle karşılaştırıldığında ABD'de kişi başına sağlık maliyetinin 2 kat daha fazla olduğunu söyleyen Chomsky, ABD yönetiminin insansız hava aracı (İHA) kullanımını da eleştirdi.

Noam Chomsky, Assange'ı ziyaret etti

'NÜKLEER SAVAŞ SEBEBİ'

İnsansız hava araçlarıyla birlikte Beyaz Saray'ın ileride zarar verebileceğini düşündüğünü herkesi suçlu ilan ederek öldürdüğünü söyleyen Chomsky, ABD'nin kendisine karşı İHA kullanılması durumunda bunu "nükleer savaş sebebi" sayacağını açıklayarak çifte standart uyguladığını gösterdiğini de vurguladı.

Chomsky: Türkiye'nin uyguladığı korkunç bir tutum

Hillary Clinton'ın Obama'dan "belki biraz daha militan" olduğunu söyleyen Chomsky, Trans-Pasifik Ortaklık anlaşmasını da eleştirerek, anlaşmanın gizli tutulmasının yanlış olduğunu, bu anlaşmanın "serbest ticaret" amaçlı değil "yatırımcı hakları" temelli olduğunu belirtti.

Noam Chomsky'den Charlie Hebdo üzerine...