Cihatçı John: Baş kesmeye devam edeceğim

Cihatçı John: Baş kesmeye devam edeceğim
Cihatçı John: Baş kesmeye devam edeceğim
IŞİD'in propaganda videolarında yabancı rehinelerin başını kesen 'Cihatçı John' lakaplı Muhammed Emvazi, yeni ortaya çıkan görüntülerde 'baş kesmeye devam edeceğini' söyledi.

RADİKAL - İngiliz Mail on Sunday gazetesinin ele geçirdiği iki ay öncesine ait görüntülerde “Cihatçı John” lakabıyla tanınan Londralı IŞİD infazcısı Muhammed Emvazi, İngiltere ’ye döneceğini ve “baş kesmeye devam edeceğini” söylüyor.

Gazete 1 dakika 17 saniye olan videonun 8 saniyelik bir bölümünü yayınladı. Habere göre, videonun devam eden bölümünde Emvazi’nin İngiltere’ye geri dönerek baş kesmeye devam edeceğini söylüyor. Ortaya çıkan yeni görüntüler 27 yaşındaki Emvazi’nin kimliği açıklandıktan sonra yayınlanan ilk videosu. Cep telefonuyla çekildiği anlaşılan görüntülerin kayıt yerinin Suriye ’nin Deyr ez-Zor kenti olduğu anlaşılıyor.

Haines'in eşi: Umarım 'Cihatçı John' onurlu şekilde ölmez

Emvazi son olarak Japon rehine Kenji Goto’nun Ocak ayında yayınlanan infaz videosunda yer almıştı. Emwazi ilk olarak geçtiğimiz ağustosta yayınlanan infaz videosunda ABD’li gazeteci James Foley’in başını keserek tüm dünyanın merak ettiği isim haline gelmişti. Sonrasında ise Emwazi, ABD’li gazeteci Steven Sotloff, İngiliz yardım çalışanı David Haines, İngiliz taksi şoförü Alan Henning ve ABD’li yardım çalışanı Abdulrahman Kassig’in de infaz videolarında yer almıştı. (Hürriyet)

'Cihatçı John'dan ailesine özür

'Cihatçı John'un çocukluk fotoğrafı yayımlandı