'Cihatçıların videosundan sonra hayatım mahvoldu'

'Cihatçıların videosundan sonra hayatım mahvoldu'
'Cihatçıların videosundan sonra hayatım mahvoldu'
Kamyonu Suriye'deki cihatçıların propaganda videosunda görünen Mark Oberholtzer, görüntülerden sonra 'hayatının mahvolduğunu' söyledi.

RADİKAL – ABD’nin Texas City kentindeki Mark-1 Plumbing adlı tesisat firmasının sahibi Mark Oberholtzer, firmaya ait kamyonun Ensar ed-Din’in propaganda videosunda yer almasından sonra ‘hayatının mahvolduğunu’ söyledi. Oberholtzer, aracını sattığı kişiye, kamyonun üzerinden logoyu ve telefon numarasını çıkarmadan başkasına sattığı için dava açtığını belirtti.

Independent’ın haberine göre, cihatçıların geçen yılın Aralık ayında sosyal medyada paylaştığı videoda, aracın Halep’te orduya karşı kullanıldığı görülüyordu. Görüntüleri 17 Aralık’ta izlediğini aktaran Oberholtzer, aynı gün içinde kişisel ve iş telefonunun binden fazla kez arandığını ifade etti. Arayanların kendisini ölümle tehdit ettiğini söyleyen Oberholtzer, bu süreçte kendisine ve ailesine zarar gelmesinden korktuğunu belirtti.

Tehditler üzerine dokuz günlüğüne Texas’ın McAllen kentine gittiklerini ifade eden Oberholtzer, birçok medya kuruluşundan söyleşi teklifi aldığını ve bu durumun hayatını zorlaştırdığını aktardı. FBI ve İç Güvenlik Bakanlığı tarafından ziyaret edildiğini belirten Oberholtzer, yetkililerin kendisine, “kendini koruma tavsiyesi” verdiğini de sözlerine ekledi.