Çin'deki patlama uzaydan görüntülendi

Çin'deki patlama uzaydan görüntülendi
Çin'deki patlama uzaydan görüntülendi
Çin'in Tiancin kentinde Çarşamba gecesi meydana gelen ve en az 50 kişinin ölümüne, yüzlerce kişinin de yaralanmasına neden olan dev patlamalar, uzaydan görüntülendi.

RADİKAL - Japon Meteoroloji Dairesi'nin yayımladığı uydu görüntülerinde Tiancin üzerinde bir duman tabakası görülüyor. Limandaki sanayi bölgesinde bir depoda meydana gelen patlamalarda, yaralılardan 71'inin durumumun ağır olduğu açıklandı.Patlamaların sebebi henüz biliniyor. Aynı şekilde, kimyasal sızıntı olup olmadığı da belli değil. Çin ordusu bölgeye 200'den fazla kimyasal madde uzmanı gönderdi. 3 bin 500'den fazla kişi geceyi barınaklarda geçirdi.

Şinhua'ya göre bu uzmanlar öncelikli olarak bölgede havanın zehirli madde içerip içermediğini belirleyecek. Kurtarma ekipleri koruyucu giysi giymeleri talimatı verildi.


Patlamanın meydana geldiği depoda, sodyum siyanür ve toluen diizosiyanat gibi zehirli kimyasal maddeler olduğu belirtiliyor.

Çin Komünist Partisi'nin yayın organı People's Daily kurtarma ekiplerinin 700 ton sodyum siyanürü bölgeden çıkarmaya çalıştığını duyurdu. (BBC Türkçe)Patlama öncesi çekilen uydu fotoğrafı.Patlama anında çekilen uydu fotoğrafı.