'Cinsel eğitim dersi tartışmaları' okulları boş bıraktı

'Cinsel eğitim dersi tartışmaları' okulları boş bıraktı
'Cinsel eğitim dersi tartışmaları' okulları boş bıraktı
Kanada'nın en büyük ve kalabalık eyaleti Ontario'da, hükümetin uygulamada ısrarlı olduğu cinsel eğitim dersi tartışması sürüyor. Toronto Halk Okulları Eğitim Kurulu, Müslüman ailelerin ilkokul 1. sınıfta başlayan cinsel eğitim dersini protesto etmelerine karşı, bölgedeki imamlarla toplantı düzenledi.

RADİKAL- Toronto Halk Okulları Eğitim Kurulu, Müslüman ailelerin ilkokul 1. sınıfta başlayan cinsel eğitim dersini protesto etmelerine karşı, bölgedeki imamlarla toplantı düzenledi.

Kanada'nın en büyük ve kalabalık eyaleti Ontario'da, hükümetin uygulamada ısrarlı olduğu cinsel eğitim dersi tartışması sürüyor. 

Eyalet hükümetince alınan karar gereğince ilkokul 1. sınıftan itibaren başlayan cinsel eğitim dersi, eyaletteki Müslüman ailelerce protesto ediliyor. Birçok aile, çocuklarını ya okula göndermiyor ya da bölgelerindeki İslami okullara gönderiyor. Geçen yıldan bu yana Müslüman aileleri ikna edemeyen Toronto Halk Okulları Eğitim Kurulu, bölgede görevli imamlar ile toplantı yaptı. 

Toronto ve çevresindeki imamları, eyalet halk okullarının müfredat programına konulan yeni cinsel eğitim dersi hakkında bilgilendiren kurul, binlerce ebeveyni çocuklarını okula göndermeye ikna etmeleri için imamlardan yardım istedi. 

Cinsel eğitim dersine karşı çıkan bir grup ise çocuklarının derslerde mahrem yerlerine dokunmalarını öğreneceklerini, yaşları ile orantılı olmayan cinsel terim ve bunlara ait görsel materyaller ile zihinlerinin bulanacağını belirterek, uygulamayı protesto için broşür bastırıp dağıttı. (AA)