Çıplaklar plajında İHA paniği

Çıplaklar plajında İHA paniği
Çıplaklar plajında İHA paniği
İngiltere'de bir çıplaklar plajında üzerinde kamera bulunan insansız hava aracı (İHA) görülmesi panik yarattı. Yetkililer, İHA'yı kullanan kişiyi aradıklarını açıkladı.

RADİKAL -  İngiltere ’nin güneyindeki Dorset bölgesindeki çıplaklar kampıyla ünlü Studland Plajı’nda bir anda ortaya çıkan röntgenci İHA (insansız hava aracı), plaj sakinlerini tedirgin etti. Uzaktan radyo sinyaliyle kontrol edilen ve üzerinde bir kamera olduğu tespit edilen İHA’nın bir süre plajda dolaştıktan sonra bölgeyi terk ettiği görüldü.

Habertürk'te yer alan habere göre, Studland Çıplaklar Topluluğu’nun bir üyesi, “Birisinin bizi uzaktan gözetlediği çok açıktı. Fotoğraflarımızı çekti. Bunların internette yayınlanmasından korkuyoruz” şeklinde açıklama yaptı. İngiltere’nin en ünlü çıplaklar plajları arasında yer alan Studland’deki röntgencilik skandalından son derece rahatsız olan plaj sakinleri olayı sivil yetkililere şikâyet etti.

Yetkililer, İHA’nın bulunması ve aracı kullanan kişinin tespit edilmesi için çalışma başlatıldığını belirtti. İngiltere’de ancak Sivil Havacılık Kurumu’na kayıtlı İHA’ların serbestçe uçurulmasına izin veriliyor.