Clooney: 1915'te Ermenilere soykırım yapıldı

Clooney: 1915'te Ermenilere soykırım yapıldı
Clooney: 1915'te Ermenilere soykırım yapıldı
ABD'li aktör George Clooney, '1915 yılında Ermenilere soykırım yapıldı, bu tartışma götürmez bir gerçektir' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Güney Kaliforniya devlet radyosuna konuşan ABD'li aktör George Clooney “1915 yılında Ermenilere soykırım yapıldı, bu tartışma götürmez bir gerçektir” dedi. Türkiye'nin bu konu hakkında konuşulmasını istemediğini öne süren Clooney, ‘ABD'nin Türkiye'de üsleri olduğu için önceden bunu kabul eden politikacıların şimdi konu hakkında konuşmaktan kaçındığını’ iddia etti.

Clooney, çeşitli vesileler ile bir araya geldiği bazı ABD'li senatörlere “Ermeni Soykırımı hakkında konuşabilir miyiz?” diye sorusunu yönelttiğini ve her zaman “Tabi ki hayır, Türkiye bizim terörizme karşı savaşta müttefikimiz” yanıtı aldığını sözlerine ekledi.

Kaddafi'nin oğlunu Amal Clooney savunacak

George Clooney'nin eşi Amal Amuliddin Clooney, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e karşı açılan davada Ermenistan tarafını temsil etmişti. Buenos Aires'de yayın yapan internet sitesi Ermeni Basın Merkezi, Amal Clooney'nin 24 Nisan 2016'da Erivan'da “101” yıl anmalarına katılacağını da duyurdu. (Canan Kaya/DHA)

AİHM, Perinçek davasında kararını verdi

George Clooney özür diledi