Clooney: 1915'te Ermenilere soykırım yapıldı

Clooney: 1915'te Ermenilere soykırım yapıldı
Clooney: 1915'te Ermenilere soykırım yapıldı
ABD'li aktör George Clooney, '1915 yılında Ermenilere soykırım yapıldı, bu tartışma götürmez bir gerçektir' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Güney Kaliforniya devlet radyosuna konuşan ABD'li aktör George Clooney “1915 yılında Ermenilere soykırım yapıldı, bu tartışma götürmez bir gerçektir” dedi. Türkiye'nin bu konu hakkında konuşulmasını istemediğini öne süren Clooney, ‘ABD'nin Türkiye'de üsleri olduğu için önceden bunu kabul eden politikacıların şimdi konu hakkında konuşmaktan kaçındığını’ iddia etti.

Clooney, çeşitli vesileler ile bir araya geldiği bazı ABD'li senatörlere “Ermeni Soykırımı hakkında konuşabilir miyiz?” diye sorusunu yönelttiğini ve her zaman “Tabi ki hayır, Türkiye bizim terörizme karşı savaşta müttefikimiz” yanıtı aldığını sözlerine ekledi.

Kaddafi'nin oğlunu Amal Clooney savunacak

George Clooney'nin eşi Amal Amuliddin Clooney, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'e karşı açılan davada Ermenistan tarafını temsil etmişti. Buenos Aires'de yayın yapan internet sitesi Ermeni Basın Merkezi, Amal Clooney'nin 24 Nisan 2016'da Erivan'da “101” yıl anmalarına katılacağını da duyurdu. (Canan Kaya/DHA)

AİHM, Perinçek davasında kararını verdi

George Clooney özür diledi


  http://www.radikal.com.tr/146121714612171

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Biz istemiyoruz da ne oluyor? - legendary

  Dünya elbette Ermeni soykırımı iddialarında kendi kanaatini oluşturuyor. Yani çeşitli gerekçelerle siyaseten doğrucu davranamasalar da vicdanen ve ahlaken yargılıyorlar. Dünyaya bunu uzun süre dayatamayız. Ermeni soykırımı şeklen ve süreç olarak bir Nazi soykırımı gibi değildir ama içeriğine baktığımızda belirli bir etnik topluluğu hedef alması, onu imha etme girişimi olması sebebiyle bir soykırımdır. Karşı argümanlar "onlar da şunu yaptı" dese de burada anlaşılmak istenmeyen husus işlenen suçlara karşılık hukuken cezanın şahsiliği işler, kitlesel ceza kıyıma girer... Üstelik bu olayların evveli de vardır 1915'in gerisine bakıldığında da Ermenilere yönelik sistematik saldırılar görülür(Kürtlerin kullanıldığı). Bu saldırılar dağılan bir imparatorluğun kendisini ayakta tutma çabası olarak gösterilmeye çalışılsa da dışarıdan bakan birisi için ise Ermeniler'in haklı (!) bağımsızlık talepleri vardır ve buna karşı yapılan ise (ki ne kadarının bunu talep ettiği de tartışılır) korkunç bir soykırım projesidir ve suçtur... Bugün ulusalcısından islamcısına insanımızın kumpasa yatkınlığını görünce, Ermeni tehcirinin gerekçesi olan "savaş ortamında askeri güvenliği tehlikeye atarak telgrafların tellerini kestiler" mazeretinin de kumpas yeteneğimizin sonucu olabileceğinden kuşku duymaktayım!?