Clooney'den Obama'ya tam destek

Clooney'den Obama'ya tam destek
Clooney'den Obama'ya tam destek
ABD'li aktör George Clooney, Obama'nın seçim kampanyasına destek vermek için Cenevre'de düzenlenecek bağış etkinliğine katılacak

Oscar ödüllü oyuncu George Clooney, ABD Başkanı Barack Obama'nın seçim kampanyasına destek vermek için İsviçre'nin Cenevre kentinde düzenlenecek bir bağış etkinliğine katılacak.

ABD'nin Los Angeles kentindeki evinde Obama'nın yeniden başkan seçilebilmesi için 15 milyon dolar toplayan Clooney, bu kez de Cenevre'ye giderek yurt dışında yaşayan Amerikalıların başlattığı bağış etkinliğinde yer alacak.

Obama için bağış kampanyasını başlatan 'Americans Abroad for Obama' adlı kuruluşun internet sitesinde, Cenevre'deki etkinliğe katılanların 15 bin dolar ödeyerek Clooney ile akşam yemeği yiyebilecekleri belirtildi.

Cenevre'de yaşayan ABD'li avukat Charles C. Adams ile Obama'nın bağış kampanyasının finans başkanı Matthew Barzun'un ortak ev sahipliğini üstlendikleri etkinliğe katılanlar, 5 bin dolar karşılığında Clooney ile fotoğraf çektirebilecek ve bin dolar vererek akşam yemeği öncesinde düzenlenen resepsiyona katılabilecekler.

İnternet sitesinde yer alan bilgide, etkinlik çerçevesinde düzenlenecek akşam yemeğine 30, resepsiyona ise 100 kadar kişinin katılacağı bildirildi.

Organizatörler, Clooney'in etkinlik dolayısıyla dünyanın her tarafından Cenevre'ye akın edecek ABD'lilerden Obama'nın seçim kampanyası için 500 bin dolar toplamasının beklendiğini kaydetti.(ntvmsnbc)