CNBC, TBMM'deki kavgayı anaokuluna benzetti!

CNBC, TBMM'deki kavgayı anaokuluna benzetti!
CNBC, TBMM'deki kavgayı anaokuluna benzetti!
Amerikan CNBC kanalının haber spikeri, mecliste yaşanan kavgayı sunarken 'Anaokulunda pardon mecliste çıkan kavgada beş kişi yaralandı' dedi.

RADİKAL – TBMM Genel Kurulu'nda kapalı oturumda, AKP milletvekilleri ile muhalefet milletvekilleri arasındaki kavgada 5 milletvekilinin yaralanması dış basında da büyük ses getirdi. Amerikan CNBC kanalının haber spikeri, olayı bildirirken, ‘Anaokulunda pardon mecliste çıkan kavgada beş kişi yaralandı’ ifadesini kullandı.

Spikerin sözleri şu şekilde: “Parlamentoda çıkan kavgalar için haftalık bölüm ayırmamız gerekiyor, çünkü bir kez daha meydana geldi. Bu kez Türkiye ’deydi. Türkiyeli politikacılar birbirlerini yumrukladı ve hatta sandalye fırlattı. İşin en kötü tarafı ise, kavga, polislerin protestolarda ne kadar güç kullanması gerektiğinin tartışıldığı esnada çıktı. Anaokulunun, pardon meclisin beş üyesi kavgada yaralandı.”

İşte Meclis'teki kavganın ilk görüntüleriİç Güvenlik Yasası'nın görüşüldüğü esnada çıkan kavgada HDP milletvekili Ertuğrul Kürkçü, CHP milletvekilleri Musa Çam, Aykut Erdoğdu, Refik Eryılmaz, Mahmut Tanal yaralanmıştı. CHP Tokat milletvekili Orhan Düzgün de bir sonraki gün merdivenlerden itilerek yaralanmıştı.

CHP'li Düzgün: Beni merdiven boşluğuna AKP'li vekiller itti

Meclis'te yine kavga çıktı!

v