CNN, Putin'i 'Cihatçı John' ilan etti

CNN, Putin'i 'Cihatçı John' ilan etti
CNN, Putin'i 'Cihatçı John' ilan etti
Amerikan CNN kanalı, 'Cihatçı John' lakaplı IŞİD militanı hakkındaki bir haberde, militanın fotoğrafı yerine Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in fotoğrafını kullanınca sosyal medyada büyük tepki çekti.

RADİKAL – Son günlerde IŞİD militanlarıyla ilgili yaptığı “IŞİD, kadınları örgüte Nutella ve yavru kedilerle çekiyor” yorumuyla gündeme gelen Amerikan CNN kanalı, yayın esnasında bir kez daha hata yaptı. Kanalda, “Cihatçı John’un kimliği belli oldu” altyazısıyla birlikte Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in fotoğrafı belirdi.

Russia Today’de yer alan habere göre, Max Foster’ın sunuculuğunu yaptığı programda, terör örgütü IŞİD militanı ‘Cihatçı John’un fotoğrafının belirmesi gerekiyordu. Putin’in fotoğrafı belirdiği esnada haberi sunan Foster’ın hatayı fark etmediği görüldü. TASS haber ajansına konuşan CNN sözcüsü, olayı “kaza” olarak niteledi ve izleyicilerden özür diledi.

CNN yanlışlıkla Obama'yı öldürdü

Batılı gazeteci ve yardım görevlilerin infaz videolarında yer alan ‘Cihatçı John’un kimliği dün açıklanmıştı. Yetkililer, ‘Cihatçı John’un Londra’da yaşayan Muhammed Emvazi adlı kişi olduğunu belirtmişlerdi.

'IŞİD, kadınları Nutella ve yavru kedilerle örgüte çekiyor'

ABD'li kanal Obama'yı 'tecavüz şüphelisi' yaptı

'Cihatçı John'un kimliği açıklandı

Foley'nin annesinden Obama yönetimine tepki