CNN: Rusya'nın Suriye'ye gönderdiği füzeler İran'a düştü

CNN: Rusya'nın Suriye'ye gönderdiği füzeler İran'a düştü
CNN: Rusya'nın Suriye'ye gönderdiği füzeler İran'a düştü
Rusya'nın Suriye'deki hedefleri vurmak için Hazar Denizi'ndeki bir savaş gemisinden gönderdiği füzelerden dördünün İran'a düştüğü bildirildi.

RADİKAL - CNN'e konuşan ABD 'li yetkililer, Rusya'nın Suriye'deki hedefleri vurmak için Hazar Denizi'ndeki bir savaş gemisinden gönderdiği füzelerden dördünün İran'a düştüğünü söyledi.

Gelişmeyi ilk duyuran yayın organı olan CNN International, söz konusu haberi ABD'li iki yetkiliye dayandırdı. Yetkililerden biri olayda can kaybı yaşanmış olabileceğini aktarırken, bir diğeri konuya ilişkin bilgi vermedi.

Rusya'nın gönderdiği 26 seyir füzesinden dördünün İran'a düştüğüne dair haberler , ABD'li yetkililerden bilgi alan Reuters, Associated Press ve AFP tarafından doğrulandı.

Füzelerin İran'da tam olarak nereye düştüğü bilinmiyor.

Düzenlediği saldırılarla Esad rejimine IŞİD'le mücadelesinde destek olmayı amaçladığını savunan Rusya, İran ve Irak'tan geçen 26 füzenin, dün Suriye'nin kuzey ve kuzeydoğusundaki hedefleri vurduğunu açıklamıştı.

İran'ın resmi haber ajansı Fars, İran ve Rusya'nın ABD'li yetkililerin iddialarını henüz doğrulamadıklarını aktardı.(Hürriyet)