Çocuklarını sağlıklı beslenmeye zorlayan babaya hapis cezası

Çocuklarını sağlıklı beslenmeye zorlayan babaya hapis cezası
Çocuklarını sağlıklı beslenmeye zorlayan babaya hapis cezası
İtalya'da kilolu 2 kızını zayıflamaları için kayak yapmaya ve sağlıklı beslenmeye zorlayan bir baba, 9 ay hapis cezasına çarptırıldı.

RAİDKAL - Torino kentindeki bir mahkeme , ülke tarihinde benzer örneği olmayan bir karara imza attı. Söz konusu dava, 2011 yılında bir annenin, boşanmış olduğu 2 kızının babasını savcılığa şikayet etmesiyle başladı.

Annenin iddiasına göre, son zamanlarda çok kio alan kızları, sık sık kalmaya gittikleri babaları tarafından kayak yapmaya ve makrobiyotik tarzı beslenmeye zorlandı.

Söz konusu anne artık çocuklarının, kendilerine “şişman” diyen ve bu konu hakkında ağır ifadeler kullanan babalarının baskısına dayanamadığını iddia ederek, soluğu savcılıkta aldı.

Bunun üzerine yargılanmaya başlanan 53 yaşındaki baba hakkında, çocuklarına kötü muamele ettiği ve onların ruhsal dengesini bozduğu gerekçesiyle 9 ay hapis cezasına hükmedildi.

Savunmasını, “Sadece kızlarımın sağlığını düşünüyordum” üzerine kuran ve aldığı cezayı doğru bulmayan babanın, bu kararı temyize götüreceği kaydedildi.

Ülkede eşi bulunmayan bu kararın emsal olabileceği öne sürülüyor. 

Esma Çakır - Roma / DHA


  ETİKETLER:

  Mahkeme

  ,

  Roma

  ,

  Kayak

  ,

  İddia

  ,

  ülke

  ,

  hapis