Çöpçatan sitesi hacklenince 4 milyon kişinin bilgileri ortaya çıktı

Çöpçatan sitesi hacklenince 4 milyon kişinin bilgileri ortaya çıktı
Çöpçatan sitesi hacklenince 4 milyon kişinin bilgileri ortaya çıktı
Dünyaca ünlü çöpçatan sitesi Adult Friend Finder hacklenince 4 milyon kullanıcının kişisel bilgileri ortaya çıktı.

RADİKAL – Dünya çapında 63 milyon üyeye sahip çöpçatan sitesi Adult Friend Finder hacklendi. Siber saldırının ardından sitenin dört milyon kullanıcısının bilgileri açığa çıkmış oldu.

Independent’ın haberine göre, kullanıcıların kişisel ve cinsel bilgileri saldırganların eline geçerken, daha önce siteye üye olan, ancak daha sonra hesabını silen kişilerin de bilgileri ortaya çıktı. Kullanıcıların siteye cinsel tercihleri ve medeni durumlarını bildirmeleri gerekiyor.

FİRMADAN AÇIKLAMA GELDİ

İngiliz Channel 4 kanalının araştırmasına göre, bir forum sitesinde ‘ROR[RG]‘ adını kullanan bir hacker , yaklaşık 4 milyon Adult Friend Finder üyesinin, isimleri, email adresleri, posta kodları, doğum günleri ve IP adreslerinin de aralarında bulunduğu kişisel bilgilerini paylaştı.

Siber saldırıya uğramasının ardından açıklamada bulunan Adult Friend Finder yetkilileri, "Hukuki yollara başvurduk ve polisle işbirliği içindeyiz. Hedeflenen hesaplar hakkında araştırmalarımız sürüyor ve bu saldırıdan etkilenen kullanıcılarımız için gereken adımları atacağız" ifadesini kullandı.


  ETİKETLER:

  Dünya

  ,

  Posta

  ,

  Hacker

  ,

  Forum