Çöpçatanlık şirketinden göndermeli afiş

Çöpçatanlık şirketinden göndermeli afiş
Çöpçatanlık şirketinden göndermeli afiş
Reklamlarında kraliyet ailesi üyelerini kullanmasıyla dikkat çeken İspanyol çöpçatanlık şirketi bu kez de devlet liderlerini başrol koltuğuna oturttu.

Victoria Milan adlı şirket başkent Madrid’in sokaklarını donatacağı yeni reklam afişlerinde İspanya Başbakanı Mariano Rajoy ve Alman lider Angela Merkel’in yanak yanağa öpüşürken görüntülendikleri bir fotoğrafı kullandı. Slogan olarak da “Ağzımızı sıkı tutacağımıza yüzde 100 garanti veriyoruz. Tüm bir ülkeyi aldatıyor olsanız bile” ifadesi kullanıldı. Afişin sağında yer alan İspanya haritasına da bir çift boynuz takıldı.

Diğer bir çöpçatanlık şirketi olan Ashley Madison da photoshop kullanarak Kraliçe Sofia’yı genç bir erkeğe sarılırken göstermiş, altına da “Artık geceleri tek başına geçirmenize gerek yok” yazmıştı.

 

Şirket, Kraliyet ailesinin açtığı davaya rağmen hız kesmemiş, geçen yıl da Kral Juan Carlos’u hedef almıştı. Kral’ın Botsvana’da elinde bir tüfekle ölü bir filin önünde çekildiği tartışmalı fotoğrafını kullanan Ashley Madison, bu afişin sloganı olarak da ‘Macera peşinde koşmak için en iyi yer’ ifadesini seçmişti. İspanyolca da ‘macera’ anlamındaki ‘aventura’ aynı zamanda ‘gönül macerası’ anlamına geliyor. (THE LOCAL)