Dallas polis merkezine ateş açıldı

Dallas polis merkezine ateş açıldı
Dallas polis merkezine ateş açıldı
ABD'de Dallas polis merkezine ateş açıldığı ve binanın dışında patlayıcı madde bulunduğu bildirildi. Polis saldırganı vurarak öldürdü.

RADİKAL – ABD 'nin Texas eyaletine bağlı Dallas kentinde polis merkezine bombalı ve silahlı  saldırı düzenlendi. Saldırganın polis merkezi önüne bıraktığı, dokununca patlamaya ayarlı boru tipi bomba dolu paket, bomba robotunun pakete dokunmasıyla büyük bir gürültüyle patladı. Bombayı bıraktıktan sonra polis merkezini otomatik silahla tarayan saldırgan daha sonra kullandığı siyah minibüs ile kaçmaya başladı. Olay sırasında şans eseri kimsenin yaralanmadığı belirtildi.

Camları kurşungeçirmez olan zırhlı aracı kuşatan polisle saldırganlar arasında uzun süre boyunca pazarlık yapıldı.

Brown, polislerin kamyonetin içindekilerden biriyle bağlantı kurduğunu ve bu kişinin adının James Boulware olduğu bilgisini verdi. Polis Şefi, 50 yaşındaki Boulware’in "terör suçlamasıyla çocuğuna polis tarafından el konması" gerekçesiyle polis merkezine saldırdığını söylediğini, ancak bu olayın henüz doğrulanamadığını söyledi. 

Keskin nişancılar tarafından, aracının motorunun bulunduğu bölüm hedef alınarak, kullanılmaz hale gelen minibüs içindeki saldırganın da vurularak öldürüldüğü belirtildi. Polis, saldırganın James Boulware adında bir kişi olduğunu açıkladı.

Dallas Morning News’a göre, James Boulware 2013’te silah, mermi ve zırh alıp ailesine, okullara ve kiliselere saldırı düzenlemekle tehdit ettiğinde tutuklanmıştı.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  bomba

  ,

  saldırı

  ,

  şans

  ,

  dolu

  ,

  saldırgan

  ,

  silah