'Danışman' DSK, Yunan gece hayatını teftişte

'Danışman' DSK, Yunan gece hayatını teftişte
'Danışman' DSK, Yunan gece hayatını teftişte
Kriz danışmanı olarak Atina'ya giden Strauss-Kahn'ın bakanlara fikir verdikten sonra sarışın bir kadınla gece kulübüne gittiği ortaya çıktı.
Haber: İSTANBUL / RADİKAL / Arşivi

Adının karıştığı taciz ve tecavüz skandalı nedeniyle hem IMF Başkanlığı görevinden hem muhtemel Fransa cumhurbaşkanlığı adaylığından hem de evliliğinden olan Dominique Strauss-Kahn (DSK), başına gelenlere rağmen durulmak bilmiyor. Yunan kabine üyelerine ekonomik krizden çıkış yolu göstermek için danışmanlık yapmak üzere geçen hafta Atina’ya gittiği ortaya çıkan Strauss-Kahn, bu ‘ gezisinde’ yine skandal yarattı. Fransız Europe1 radyosu, DSK’nın bakanlara ekonomi konularında tavsiyelerde bulunduğu toplantının ardından sarışın bir kadınla bir gece kulübüne gittiğini ve sabah 05.00’e kadar eğlendiğini iddia etti.

Sabah 05.00’e dek eğlendi
Haberde şu ifadeler kullanıldı: “Özel hayatındaki sorunlara rağmen DSK’nın ekonomi konusunda bir dâhi olduğu kesin. Ancak hayatta her şey de iş değil. DSK, çarşamba günü Atina’da ekonomik krizden çıkış konusunda danışmanlık yaptıktan sonra Paris’ten arkadaşlarıyla akşam erken saatlerden itibaren kaldığı otelin barında eğlenmeye başladı. Daha sonra ise sarışın bir arkadaşıyla birlikte ünlü ‘The Rich Club’ adlı diskoteğe giderek sabah saat 05.00’e kadar eğlendi.”
New York’taki taciz skandalının ardından gözden düşen eski IMF Başkanı, imza attığı yeni skandallarla magazin basınında kendine sıklıkla yer bulurken, son olarak bir televizyon kanalında yönetici olarak çalıştığı belirtilen yeni sevgilisiyle fotoğraflarının yayımlanmasıyla gündeme gelmişti. Tüm skandallar sırasında DSK’dan desteğini esirgemeyen 20 yıllık eşi gazeteci Anne Sinclair de eski IMF Başkanı’yla ayrı yaşamaya başladığını geçen ay doğrulamıştı. DSK’nın fuhuş çetesi üyesi olmakla suçlandığı dava da sürüyor.