'Dans eden adamı bulun'

'Dans eden adamı bulun'
'Dans eden adamı bulun'
İngiltere'de, internette alay edilen ve kimliği bilinmeyen bir kişiyi bulmak isteyen Cassandra Fairbanks adlı aktivist ve arkadaşları amacına ulaştı. Fairbanks ve arkadaşları, isminin Sean olduğu açıklanan adam için parti düzenleyecek.

RADİKAL – İngiltere, internet üzerinden zorbalık yapan bir gruba karşı harekete geçen Cassandra Fairbanks’i konuşuyor. Fairbanks ve arkadaşları, internette dalga geçilen bir adam için parti düzenlemeye hazırlanıyor.

Independent’ta yer alan habere göre, olay şu şekilde gelişti: Fairbanks, 4chan’de kimliği belirsiz bir kullanıcının paylaştığı ve dans eden bir adamın yer aldığı fotoğrafı gördü. Fotoğrafın altındaki “Bu yaratık geçen hafta dans etmeye çalışıyordu. Bizim güldüğümüzü görünce ise durdu” yorumu Fairbanks’i harekete geçirdi. Yorumu incitici bulan Fairbanks, hakkında negatif sözler sarf edilen adam için bir sürpriz hazırlamaya karar verdi.  Fairbanks’in olayı Twitter’dan duyurmasının bir gün sonrasında ise dans eden adam yine aynı sosyal paylaşım sitesinde ortaya çıktı.

Gazeteye konuşan Fairbanks, dans eden adamın Londra’da yaşadığını ve adının Sean olduğunu açıkladı. Fairbanks, Sean’ın şu anda ülke dışında olduğunu ve iki hafta içinde döneceğini belirtti. Fotoğrafı ilk gördüğünde “kalbinin kırıldığını” ifade eden Fairbanks, “Birçok kadın Los Angeles’ta Sean için devasa bir parti hazırlıyor. Partiyi muhteşem yapacağız” dedi.