Dantelli hava kuvvetleri!

Dantelli hava kuvvetleri!
Dantelli hava kuvvetleri!
Kuzey Kore devlet televizyonunun önceki gün paylaştığı görüntülerde, Sukhoi Su-25 tipi savaş uçağının fırlatma koltuğundaki ilginç dantel detayı dikkat çekti!

RADİKAL -  Kuzey Kore’de yayınlanan görüntülerde, Sukhoi Su-25’in kokpit çekimlerinde, fırlatma koltuğunun başlığının etrafındaki dantel, havacılık meraklıları tarafından ilgi ile karşılandı. Havacılık açısından bu tür bir malzemenin uçuş emniyetini olumsuz etkileyeceği, yangın durumunda köşe süsü olarak kullanılan sentetik malzemenin hemen tutuşup yanabileceğine dikkat çekildi.

SUKHOI SU-25 YAKIN HAVA DESTEĞİ GÖREVİNDE KULLANILIYOR

Çift motorlu savaş uçağı, ilk uçuşunu 1975’te yaptı. Testlerinden ardından 1979'da imalatına başlandı. Yakın hava desteği görevinde kullanılan Su-25’ler ilk operasyon tecrübesini Afganistan’da yaşadı. Amerikan A-10’un Rus mucidi olan uçağın ölümcül silahları başında 30 milimetrelik makinalı top ile kanat-gövde altındaki 11 noktada 4 ton ağırlığında bomba ve roket yer alıyor.

Uçağın kullanıcıları arasında Rus Hava Kuvvetleri'nin yanı sıra Ukrayna, Azerbaycan, Sudan, Erminastan gibi ülkelerin hava kuvvetleri bulunuyor. (DHA)