David Cameron: Başkan Obama bana 'kanka' diyor

David Cameron: Başkan Obama bana 'kanka' diyor
David Cameron: Başkan Obama bana 'kanka' diyor
ABD ve İngiltere arasındaki ikili ilişkilerin çok iyi gittiğini söyleyen Başbakan David Cameron, "Obama bana 'kanka' diyor" diyerek savını destekledi.

RADİKAL - İngiltere Başbakanı David Cameron, ‘ ABD ile ikili ilişkilerin daha önce hiç bu kadar iyi olmadığını’ olduğunu söyleyerek, “Obama bana ‘kanka’ (bro) diye sesleniyor” dedi.

Yakın bir ilişkileri olduğunu söyleyen Cameron, sözlerine “Bay Başkan , ülkelerimiz arasındaki özel ilişkinin hem özel anlamda, hem de kamusal anlamda en güçlü olduğu dönemi yaşadığımızı söylüyor. Ben de buna katılıyorum” diye devam etti.

The Telegraph’da yer alan haberde, Başkan Obama’nın orijinal olarak kullandığı ‘Bro’ terimine de bir açıklık getirildi. Rosa Prince imzalı haberde Urban Dictionary’de yer alan açıklamaya yer verilerek “‘Bro’ sözü, erkek kardeş anlamındaki ‘Brother’ın kısaltmasıdır. Genç ve beyaz Amerikalılar arasında, özellikle de üniversitelerdeki kardeşlik örgütlerinde, siyahi rap kültürüne özentinin bir ifadesi olarak kullanılır” denildi. Öte yandan Obama’nın bu terimi sadece ‘yakınlık’ belirtisi olarak kullanmış olabileceği de eklendi.


  ETİKETLER:

  ABD

  ,

  İngiltere

  ,

  Barack Obama

  ,

  Beyaz

  ,

  Rap

  ,

  Erkek

  ,

  başkan

  ,

  genç