Davutoğlu, Ahmed Muhammed'le görüştü

Davutoğlu, Ahmed Muhammed'le görüştü
Davutoğlu, Ahmed Muhammed'le görüştü
Başbakan Ahmet Davutoğlu, New York ziyaretinde, yaptığı saat bomba sanılan ve gözaltına alınan Müslüman öğrenci Ahmed Muhammed ile görüştü. Muhammed, 'Bir gün Türkiye'yi de ziyaret etmeyi çok isterim' ifadesini kullandı.

RADİKAL - Birleşmiş Milletler 70. Dönem Genel Kurul Toplantıları için New York'ta bulunan Ahmet Başbakan Davutoğlu, ABD 'nin Texas eyaletinde, yaptığı saat bomba sanılan ve gözaltına alınan Müslüman öğrenci Ahmed Muhammed ile görüştü.

Görüşme öncesi, Türk gazetecilere duygularını anlatan Ahmed Muhammed, Türkiye 'nin Başbakanı ile tanışacak olmaktan büyük heyecan duyduğunu söyledi. Ahmed Muhammed, "Kim ne derse desin her zaman yaratıcı olmalıyız, başkaları sizi geri çevirse bile. Benim hayalim, ırkçılığa, ayrımcılığa karşı bilinç uyandırmak. Bir gün Türkiye'yi de ziyaret etmeyi çok isterim" diye konuştu. Davutoğlu, Muhammed ve ailesi ile bir süre sohbet etti. Başbakan, eşi Sare Davutoğlu ve Ahmed Muhammed ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Yaptığı saat bomba sanılan Muhammed okuldan ayrıldı

OBAMA SAHİP ÇIKMIŞTI

Yaptığı saati, öğretmeninin bomba sanması sonucu polise ihbar edilen ve gözaltına alınan Ahmed Muhammed, Ekim ayında da ABD Başkanı Barack Obama ile görüşeceğini, bundan da son derece mutluluk ve heyecan duyduğunu belirtti. Obama, polis tarafından gözaltına alınan Ahmed Muhammed'e sahip çıkarak, kendisini ve yaptığı saati Beyaz Saray'da görmek istediğini belirtmişti. (DHA) 

Yaptığı saat bomba sanılan Müslüman öğrenciye Obama'dan destek

ABD polisi, 14 yaşındaki Muhammed'in yaptığı saati bomba sandı