Davutoğlu: Kimse bizden özür dilememizi beklemesin

Davutoğlu: Kimse bizden özür dilememizi beklemesin
Davutoğlu: Kimse bizden özür dilememizi beklemesin
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg ile görüşen Davutoğlu, Rus uçağının düşürülmesinden sorumluluğun Türkiye'de olmadığını söyledi. "Rusya ile her düzeyde görüşmeye hazırız" diyen Davutoğlu, hiçbir ülkenin sorumluluğunu yerine getirdiği için de özür dilemeyeceğini dile getirdi.

BRÜKSEL - Başbakan Ahmet Davutoğlu ile NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Brüksel'de görüştü. Görüşme sonrası bir açıklama yapan Başbakan Davutoğlu, "24 Kasım'da olanların sorumluluğu Türkiye'nin üzerinde değildir. Her seviyede görüşmeye açığız" dedi.

Davutoğlu, hiçbir ülkenin, sorumluluğunu yerine getirdiği için özür dilemeyeceğini ve hiçbir ülkenin de bundan dolayı özür beklememesi gerektiğini ifade etti.

Türkiye'nin Suriye sınırının bir NATO sınırı olduğunu belirten Davutoğlu, ihlalin sadece Türkiye'ye dönük olmadığını, NATO'ya dönük olduğunu da söyledi.

"24 Kasım'da olanların sorumluluğu Türkiye'nin üzerinde değildir. Her seviyede görüşmeye açığız" diye konuşan Davutoğlu şunları söyledi: "Rus uçağının düşürülmesi) Yaptığımız savunmaya dönüktü, 3 kez hava sahamız ihlal edildi, biz de 3 kez uyardık."

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg de Türkiye'nin kendi sınırlarını ve hava sahasını koruma hakkına sahip olduğunu vurguladı. (AA)


  http://www.radikal.com.tr/148307314830731

  YORUMLAR
  (1 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Yaptığınız! - Gılgameş

  Yaptığınız savunmaya dönüktü. Ama kimi savunmaya. Rusya'nın Türkiye'ye saldırma gibi aptalca bir planı mı vardı? Bu sözlerle sizi maşa olarak kullananlara kendinizi sevdirmekten başka bir şey değil yaptığınız. Size vizesiz giriş sözü vermişler. Birden ve aniden! Rus uçağını düşürdünüz diye hediye gibi. İpiniz çekildi, haberiniz yok!