Dennis Rodman: Kim Jong Un'un kızı oldu

Dennis Rodman: Kim Jong Un'un kızı oldu
Dennis Rodman: Kim Jong Un'un kızı oldu

Geçen yıl bir basketbol maçında tanıştıktan sonra çok iyi arkadaş olan Kim ve Rodman 7 Eylül'de Pyongyang'da birlikte yine basketbol maçı seyrettiler.

ABD'li eski basketbol yıldızlarından Dennis Rodman, Pyongyang gezisi sonrası verdiği röportajda, Devlet Başkanı Kim'in, kız çocuğunun dünyaya geldiğini söyledi.

Radikal.com.tr – Basketbolcu Rodman, Kuzey Kore gezisinin ardından İngiliz The Guardian'a verdiği demeçte, istemeden de olsa Kuzey Kore Devlet Başkanı'nın bir sırrını açık etmiş oldu. Pyongyang 'da, günlerini Devlet Başkanı Kim Jong Un ve eşi Ri Sol Ju ile geçiren basketbolcu, çiftin, adını Ju Ae koydukları kızlarının dünyaya geldiğini anlattı. Rodman ayrıca Kim'in iyi bir baba olduğunu ifade etti.

Basketbolcu Rodman ile Kim'in dostluğu altı ay önce ortaya çıkmıştı. Rodman, Pyongyang'a bir gezisi sırasında, ikilinin birlikte izlediği bir basketbol maçının ardından, Devlet Başkanı Kim'i ömürlük bir dost olarak tanımlamıştı. Rodman'ın açıklaması o dönem ABD 'de sert eleştirilere yol açmıştı.

Dennis Rodman'ın Kuzey Kore ziyaretinin asıl amacı ise Amerika -Kuzey Kore ilişkilerinin iyileştirilmesine katkı sunmak. Rodman Guardian'a yaptığı açıklamada, Kim ile iki ülke arasında oynanmasını planladığı tarihi bir basketbol maçı üzerine görüştüğünü ifade etti.

Kuzey Kore Devlet Başkanı Kim'in özel hayatı basından özenle saklanıyor. Öyle ki Kim'in evlendiği bile yaklaşık bir yıl sonra öğrenildi. Geçen aralık ayında eşinin şişkin karnı görüntülendiyse de, bebeğin doğumu resmi yollardan açıklanmadı. Çiftin halihâzırda bir kızları olduğu haberleri yapılmıştı. Yine birkaç hafta önce Güney Kore'de, Kim'in eski kız arkadaşı ve birlikte çalıştığı müzik grubunun 11 üyesini gözaltına alıp öldürttüğü haberleri yapılmıştı.

Deutsche Welle Türkçe