Deso Dogg ABD'de terör listesine eklendi

Deso Dogg ABD'de terör listesine eklendi
Deso Dogg ABD'de terör listesine eklendi
Almanya'da uzun yıllar rap şarkıcılığı yaptıktan sonra terör örgütü IŞİD'e katılan Berlin doğumlu rap şarkıcısı Deso Dogg, ABD'nin terör listesine eklendi.

RADİKAL - ABD Dışişleri Bakanlığı, IŞİD'e katılan Alman rapçi Deso Dogg'u terör listesine ekledi. Bakanlıktan yapılan açıklamada, "39 yaşındaki Denis Cuspert'in, terör örgütü IŞİD'in aktif bir üyesi olduğu" belirtildi. "Küresel terörist" şeklinde nitelenen Cuspert, artık ABD ulusal güvenliği açısından ciddi bir risk olarak kabul edilecek. ABD vatandaşları ve şirketlerine söz konusu kişiyle ticarette bulunmaları yasaklanacak.

Washington 'dan yapılan açıklamada, Cuspert'in BM Terör Listesi'nde yer aldığı hatırlatıldı. Söz konusu liste, ilgili kişiye seyahat yasağı getirilmesini ve BM'ye üye ülkelerde bulunan mal varlığının dondurulmasını kolaylaştırıyor. IŞİD'e katıldıktan sonra "Ebu Talha El Almani" adını alan Cuspert'in "terör örgütünün vahşi eylemlerinin reklamını yaptığı" belirtildi. Denis Cuspert, bir video kaydında bir kesik başı elinde tutarken görülüyor.

Anonymous IŞİD hesaplarını hackledi

IŞİD'in Afganistan'daki komutanı öldürüldü


Cuspert, 1975 yılında Berlin'de dünyaya geldi. Deso Dogg adıyla yaptığı rap şarkıcılığı kariyeri 2002 yılında başladı. Alman gizli servisinin kayıtlarına göre 2010 yılında Berlin'deki El Nur Camii'ndeki bir grupla temas kurdu. ABD'ye 2012 yılında IŞİD mensupları arasına katıldı.

IŞİD'den kaçan militanlar Türkiye'ye mi geliyor?

IŞİD 4 kişiyi elektrikle infaz etti

Esad BBC'ye konuştu: IŞİD karşıtı koalisyona katılmayız