Devlet Başkanı adayından rock konseri yasağı vaadi

Devlet Başkanı adayından rock konseri yasağı vaadi
Devlet Başkanı adayından rock konseri yasağı vaadi
Ekvador Devlet Başkanlığı'na aday olan Zabala, rock konserlerini yasaklama ve bazı filmlere sansür uygulama vaadinde bulundu

QUITO - Ekvador'da devlet başkanlığı seçimi adaylarından Nelson Zabala, göreve gelmesi halinde rock konserlerini yasaklama ve bazı filmlere sansür uygulama vaadinde bulundu.

Papazlık yapan Zabala, devlet televizyonu Ecuavisa'ya verdiği demeçte, Amerikan rock grubu Marilyn Manson'ın kışkırtıcı tavırlarıyla tanınan solisti Marilyn Manson'a atıfta bulunarak, “Örneğin bay Marilyn Manson'ınki gibi tüm rock gruplarının konserlerini yasaklayacağım” dedi.

Zabala, rock konserlerinin gençlerin düşünce yapısına zarar verdiğini, onları uyuşturucuya ve kötü davranışlara sevk ettiğini savundu.

‘GENÇLERE YARDIM ETMENİN ZAMANI GELDİ’

Bazı filmlere sansür getirmeyi de vadeden Zabala, “Eğer gençler isyan ediyorsa bu, sinemanın onlara ne kadar zarar verdiğinin ve gençlere yardım etmenin zamanının geldiğinin göstergesidir” diye konuştu.

EŞCİNSELLİĞİ 'GÜNAH' OLARAK NİTELEMİŞTİ

Kamuoyu yoklamalarına göre, seçilme şansı neredeyse hiç olmayan Zabala, daha önce eşcinselliği de “günah” olarak nitelendirmişti.

Ekvador'da 17 Şubat'taki seçimin favorisi mevcut devlet başkanı Rafel Correa olarak görülüyor.(aa)


    ETİKETLER:

    Rock

    ,

    Kamuoyu