Devlet Başkanı'na meydan okuyan çocuğa ceza tehdidi

Devlet Başkanı'na meydan okuyan çocuğa ceza tehdidi
Devlet Başkanı'na meydan okuyan çocuğa ceza tehdidi
ALS hastalığına dikkat çekmek için başlatılan Ice Bucket Challenge (Bir Kova Buzlu Su) kampanyasına katılan Belaruslu Dmitry Dayneko, ülkenin Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko'ya meydan okuyunca polisin ceza tehdidiyle karşılaştı.

RADİKAL – Belarus Devlet Başkanı Aleksandr Lukaşenko’ya meydan okuyan Dmitry Dayneko isimli genç , para cezası tehdidiyle karşı karşıya. Dayneko’nun Lukaşenko’ya meydan okurken çekilen görüntülerini internete yüklemesinin ardından kısa bir süre sonra polis gençle bağlantıya geçti.

BBC’nin haberine göre, videonun internetten kaldırılmasını talep eden polis, geçin okuduğu okulla da görüştü. Yalnızca meydan okuyan kişinin değil, videodaki herkesin ceza alabileceğini belirten yetkililer, cezanın gerekçesi olarak “Devlet Başkanı’na muhalefet etmeyi” gösteriyor.

BAŞKENTTEN TELEFON

Konu hakkında konuşan Dayneko, “Bana, Lukaşenko’ya karşı bir eylem gerçekleştirdiğimi söylediler. Polis, başkentten telefon aldıklarından bahsetti. Ancak bu yalnızca bir oyundu. Ne olacağını görmek için, şansımızın yaver gitme ihtimaliyle bir şey başlatmak istedik” dedi. Dayneko, ailesinin olaya verdiği tepkiyi ise, “Ailem yaptığım şeyin aptalca olduğunu düşünüyor. Lukaşenko’ya meydan okumamam gerektiğini söylüyorlar” sözleriyle anlattı.


  ETİKETLER:

  Muhalefet

  ,

  BBC

  ,

  Ceza

  ,

  Para

  ,

  Telefon

  ,

  Eylem

  ,

  genç

  ,

  Karşı

  ,

  Belarus