Diyala terör örgütü IŞİD'den temizlendi

Diyala terör örgütü IŞİD'den temizlendi
Diyala terör örgütü IŞİD'den temizlendi
Irak'ın Diyala ilinin tüm ilçe ve köylerinin terör örgütü IŞİD'den tamamen temizlendiği bildirildi.

RADİKAL - El Arabiya televizyonunun haberine göre Diyala Emniyet Müdürü General Cemil Şimmeri, Diyala ilinin tamamen IŞİD militanlarından temizlendiğini açıkladı.

Yakın Doğu Haber 'de yer alan habere göre, Hadi el-Amiri liderliğindeki Bedir Örgütü iki gün önce yaptığı açıklamada Mansuriye el-Cebel bölgesinin de 24 Ocak’ta kurtarılmasıyla Diyala ilinin IŞİD’den tamamen temizlendiğini söylemişti. El Arabiya’ya demeç veren Diyala Emniyet Müdürü General Cemil Şimmeri, Diyala ilinin IŞİD’in işgali altında bulunan 24 köyü ile birlikte Havz Şervin, Sudur ve Mikdadiye bölgelerinin kurtarıldığını söyledi.

'Kobani artık tamamen Kürt güçlerinin elinde'

İngiliz parti lideri: IŞİD'e katılmak suç olmamalı


ÇOK SAYIDA MÜHİMMAT IRAK GÜVENLİK GÜÇLERİNDE

Diyala’daki çatışmalarda onlarca militanın öldürüldüğü ve örgüte ait bir sahra hastanesi ile çok sayıda silah ve mühimmatın ise Irak güvenlik güçleri tarafından ele geçirildiği açıklandı. Irak ordusu ve Bedir örgütü güçlerinin son dört günde yaptığı operasyonlarda Diyala’da IŞİD’in işgali altında bulunan 50 kilometrelik bir alanın teröristlerden temizlendiği ifade edilmişti.

YPG'den Kobani'ye 76 metrelik bayrak


Son 48 saatte Mikdadiye’nin kuzeyi ile Mansuriye’nin doğusunda yapılan operasyonlarda da 8 köyün kurtarıldığı ve 35 militanın öldürüldüğü açıklandı.

General Şimmeri, Irak ordusu ve gönüllü halk güçlerinin yardımıyla kısa sürede temizlenen Diyala ilinin bütünüyle askeri açıdan artık güvenli bölge olduğunu söyledi.

Türkiye'de çalıyorlar, Suriye'de satıyorlar

Esad: Suriye'de yaşananların sorumlusu Erdoğan