Doğu Türkistan'da 6.4 büyüklüğünde deprem

Doğu Türkistan'da 6.4 büyüklüğünde deprem
Doğu Türkistan'da 6.4 büyüklüğünde deprem

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda binalarda meydana gelen hasar görüldü

Çin'in kuzeybatısındaki Doğu Türkistan'da 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği ve deprem sonucunda 3 kişinin hayatını kaybettiği, en az 20 kişinin de yaralandığı bildirildi.

RADİKAL - Çin 'in kuzeybatısındaki Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği bildirildi. Reuters'ın haberine göre, depremde 3 kişi hayatını kaybetti, 20'den fazla kişi de yaralandı. 

Çin Ulusal Acil Durum Yayını'nın internet sitesinde yapılan açıklamada, "Şu ana kadar depremde üç kişi hayatını kaybetti. Yaşamını yitirenler arasında bir baba ve oğlu bulunuyor ve 20'den fazla kişi de yaralandı" denildi. 

Çin Deprem Ağları Merkezi'nden araştırmacı Sun Shihong, "Eğer deprem esnasında insanlar tek bir yerde toplandıysa bu ciddi bir felakete yol açabilir, ancak bu durumda nispeten az insan vardı, dolayısıyla o kadar da ciddi bir durum yok" ifadesini kullandı. 

Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflarda evlerde meydana gelen hasar görüldü. 

Merkez üssü Hoten vilayeti olan depremin yerin 10 kilometre altında gerçekleştiği ifade edilirken, depremin ardından 3 ve 4,6 büyüklüğünde artçı sarsıntıların da meydana geldiği kaydedildi.

CNN'in haberine göre ise deprem yerin 20 kilometre altında meydana geldi ve 4 kişi hayatını kaybetti.