Duma Başkanı: Türkiye'ye askeri tepki verme hakkımız var

Duma Başkanı: Türkiye'ye askeri tepki verme hakkımız var
Duma Başkanı: Türkiye'ye askeri tepki verme hakkımız var
Rus Meclisi'nin alt kanadı Duma Başkanı Naryshkin, Rus jetinin düşürülmesi konusunda, 'Uluslararası hukukun kullanılmasının yanında askeri tepki verme hakkı da var' açıklamasını yaptı.

RADİKAL - Rus Meclisi'nin alt kanadı Duma Başkanı Sergey Naryshkin, Rus jetinin düşürülmesi konusunda, 'Uluslararası hukukun kullanılmasının yanında askeri tepki verme hakkı da var' açıklamasını yaptı.

ASKERİ ORTAKLIK ASKIYA ALINIYOR

Naryshkin'in açıklamasından sonra Duma Savunma Komitesi'nden de iki ülke arasındaki askeri işbirliğinin askıya alınacağı açıklandı

Rusya medyasına göre, Duma Savunma Komitesi Başkanı Amiral Vladimir Komoyedov, “Karadeniz Donanma İş Birliği Görev Grubu içindeki Karadeniz Filosu’nun ortaklığını askıya alacağını” açıkladı.

Komoyedov açıklamasında, Rusya’nın askeri savunma ve kara kuvvetleri ataşelerinin de Türkiye’den geri çekilebileceğini belirtti.

Karadeniz Filosu’nun eski komutanı olan Amiral Komoyedov, Karadeniz Donanma İşbirliği Görev Grubu ile ilgili kararın Türkiye ile askeri ilişkilerin askıya alınmasıyla bağlantılı olarak alındığını vurguladı. (Dünya)