Dünya Suruç'taki saldırıyı böyle gördü

Dünya Suruç'taki saldırıyı böyle gördü
Dünya Suruç'taki saldırıyı böyle gördü
Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Amara Kültür Merkezi önündeki 30 kişinin hayatını kaybettiği patlama dış basında da geniş yer buldu.

RADİKAL - Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki Amara Kültür Merkezi önündeki 28 kişinin hayatını kaybettiği patlama ajanslar tarafından 'son dakika' olarak duyuruldu.

ASSOCIATED PRESS: Türk yetkililer, Suriye sınırı yakınlarındaki patlamada en az 27 kişinin öldüğünü, yaklaşık 100 kişinin de yaralandığını açıkladı.

REUTERS: Türk İçişleri Bakanlığı, patlamanın "terör saldırısı" neticesinde gerçekleştiğini duyurdu.

AFP: Patlama, Türkiye 'nin IŞİD'le mücadeledeki rolünü artırdığı sırada meydana geldi. Bir başbakanlık yetkilisi, patlamada 28 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtti.

Suruç'ta katliama uğrayan gençler, yardım ve oyuncak götürüyordu

Russia Today: Trajedinin ardından Twitter'da #SuruçtaKatliamVar hashtag'i kullanılmaya başladı. Şu ana kadar 12 bin kez retweetlendi.

BBC: Yetkililer intihar bombacısı ihtimalini araştırıyor. Patlamanın ardından #SuruçtaKatliamVar ve #SuruçMassacre hashtag’leri Twitter’da kullanılmaya başlandı.

HDP'li Fırat: Saldırının hedefi Türkiye

CNN: Türkiye’nin Suriye sınırına komşu Suruç ilçesinde meydana gelen patlamada onlarca ölü ve yaralı var.

Wall Street Journal: Wall Street Journal’ın haberinde 2013’ün Mayıs ayında Reyhanlı’da 52 kişinin yaşamını yitirdiği saldırı hatırlatıldı.  

Pervin Buldan: Gençler bir hafta önce Ankara'ya gelip benimle de görüştüler

Daily Mail: İsmini vermek istemeyen Türkiyeli yetkililer ilk incelemelere göre saldırının arkasında IŞİD’in olduğunu söylüyor. Saldırı, Türkiye’nin ülkedeki örgüt militan ve destekçilerini tutuklamasının ardından meydana geldi.  

İki Türk yetkiliden açıklama: Deliller IŞİD'i gösteriyor

Suruç'ta 'ikinci bomba' uyarısı!