Dünyanın beklediği doğumda Türk protestosu

Dünyanın beklediği doğumda Türk protestosu
Dünyanın beklediği doğumda Türk protestosu
Kensington Sarayı yetkilileri Cambridge Düşesi Kate'in doğum için hastaneye kaldırıldığını açıklandıktan sonra hastanenin önü giderek kalabalıklaşmaya başladı. Kalabalığın içinden megafonlı bir kişi ise ilginç bir protesto gerçekleştirdi.

St. Mary’s Hastanesi önünde bekleyiş devam ederken, elinde megafon olan bir kişi, “Durun ve ne yaptığınızı düşünün” diye bekleyen kalabalığa seslendi.  Üzerinde, “Sorun ben miyim yoksa buradaki herkes mi” yazılı bir tişört giyen protestocu hastane önünde bekleyen basın mensuplarına, “Ülke ekonomik krizde. Her gün milyonlarca bebek doğuyor. Neden burada zaman harcıyorsunuz? Neden milyonlarca kişi bu doğumu önemsiyor” diye sordu. 
 
NORMAL DOĞUM YAPACAK
Herhangi bir komplikasyon olmadığına inanıldığı ve düşesin normal doğum yapacağı belirtildi.  Kensington Sarayı konuyla ilgili basına yaptığı açıklamada, "Cambridge Düşesi doğumun erken aşamasında Londra Paddington’daki St Mary’s Hastanesi'ne yatırıldı. Düşes Kensington Sarayı’ndan Prens William ile birlikte otomobille St Mary’s Hastanesi’nin Lindo kanadına gitti" denildi. Açıklamanın geri kalanında henüz doğmamış prens ya da prensesin gelecekteki hayatından ipuçları verecek şekilde medyaya, hastane önünde yapılmasına izin verilecek yayınlarla ilgili bir rehber yer aldı.

HASTANE ÖNÜNDE HEYECAN DORUKTA 
Düşesin hastaneye giriş yaptığının açıklanmasının ardından St Mary's hastanesi önünde bekleyen gazetecilerin sayısı yaklaşık 200'e çıktı. Tüm ajanslar, İngiliz gazeteleri, Avrupa ve dünya basını yeni bir haber için hastanenin Lindo kanadının önünde bekliyor.

Hastane kapısında bekleyen iki polis memuru hiç kimsenin basına ayrılmış yolun karşısındaki bölümü terk etmesine izin vermezken, St Mary’s’in diğer hastaları gazeteci ordusunun arasından geçerek hastaneye giriş yapıyor. 


HABER TWİTTER'DA
Doğumun gerçekleşmesinin ardından geleceğin monarkının doğum belgesi otomobille Buckingham sarayındaki Kraliçe Elizabeth'e ulaştırılacak. Kraliçe belgeyi imzaladıktan sonra belge Saray kapısı önünde halka sergilenecek.

Zamana uyan Kraliyet ailesi ayrıca Twitter'da da doğumla ilgili bir açıklama yapacak.

KRALİYET BEBEĞİNİN SOYADI OLACAK MI?
Bebeğin babası Prens William askeri kariyerinde babasının unvanına gönderme yaparak “Wales” yani Galler soyadını kullanıyor.

Bebek Cambridge Prens ya da Prensesi unvanını alacak. Soyadı olarak ise Mountbatten-Windsor, Wales ya da Cambridge’i kullanabilir. Bebeğin adı ise henüz belli değil. Prens Charles ve Prenses Diana oğulları William'ın adını doğumdan tam bir hafta sonra ilan etmişlerdi.

Halkın tahmini ise bebeğin kız olacağı ve adının da Alexandra konacağı yönünde. Bu konudaki bahisler halen devam ediyor.

PARMAK ARASI TERLİKLİ MUHABİRLER

Londra’daki sıcak hava, hastane dışında doğumu bekleyen gazetecileri bir hayli zorluyor. Birçok muhabir, döpiyes ve takım elbiselerinin altına parmak arası terlik giyerek kamera karşısına geçiyor.

Gazeteciler, yiyecek ve içecek ihtiyaçlarını karşılamak için yarım saatte bir hastane yakınındaki Paddington İstasyonu’na gidiyor.

Hastane önünde farklı kostümler ile bekleyen iki kişi var.

Birçok turist ise hastane önünde fotoğraf çektirmek için bekliyor. Turistlerden biri olan 24 yaşındaki Sara, “Çılgınca doğumu bekleyenlerden değilim. Ama hazır Londra’dayken buraya gelmek istedim. Tarihi bir olay, ileride çocuklarıma anlatırım” dedi.