Düşen uçaktaki Türk için bekliyorlar

Düşen uçaktaki Türk için bekliyorlar
Düşen uçaktaki Türk için bekliyorlar
Düsseldorf Uluslararası Havaalanı'na gelen bir grup Türk, uçakta 35 yaşında Gülizar Çelik adlı bir yolcu yakınlarının bulunduğunu söyledi. Türkler, havalimanında yetkililerden bilgi almak için bekleyişini sürdürüyor.

RADİKAL - Barcelona Düsseldorf seferini yapan Germanwings şirketine ait uçağın düşmesinin ardından uçakta yakınları olanlar Düsseldorf havaalanına akın etti.

Uçakta 35 yaşında Gülizar Çelik adlı bir yakınlarının bulunduğunu söyleyen 3 Türk kadın da havalimanına geldi. Kadınlar, Alman görevliler tarafından, uçak kazasında yaşamını yitirenlerin yakınlarına tahsis edilen VIP bölüme alındı.

Öte yandan Germanwings yetkilileri düzenledikleri basın toplantısında uçakta ikisi bebek 144 yolcu ve 6 mürettebat bulunduğunu açıkladı. Yetkililer ayrıca uçağın pilotunun 10 yıldan fazla uçuş deneyimi olduğunu belirttiler. Uçaktaki yolcuların 67'sinin Almanya , 45'inin ise İspanya pasaportuna sahip olduğu kaydedilirken, diğer yolcuların uyruğu hakkında ise net bilgiler elde edildikten sonra açıklama yapılacağı belirtildi.

Almanya Başbakanı Merkel ise Fransa ve İspanya ile yakın temasta olduklarını belirterek kazanın nedeniyle ilgili spekülasyonlardan kaçınılmasını istedi. Merkel, kaza haberinin kendilerini derinden sarstığını belirterek, tüm randevularını iptal ettiğini ve çarşamba günü kaza yerine gideceğini açıkladı.

 Mesut ZEYREK - ALMANYA / DHA