Düşes Kate kız bebek doğurdu

Düşes Kate kız bebek doğurdu
Düşes Kate kız bebek doğurdu
Cambridge Düşesi Kate Middleton'ın bir kız bebek dünyaya getirdiği bildirildi. Taht sıralamasında dördüncü olan bebeğin ismi henüz bilinmiyor.

RADİKAL - Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın yerel saatle 8:34’de, hastaneye giriş yaptıktan 2.5 saat sonra, sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdiği açıklandı. Kensington Sarayı'ndan yapılan açıklamada, hem düşesin hem de bebeğin sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi. Bebeğin 3 kilo 700 gram olduğu ifade edildi.

Hürriyet 'te yer alan habere göre, Londra ’nın Paddington Semti’ndeki St Mary Hastanesi’nde gerçekleşen doğumda Prens William’ın da hazır bulunduğu açıklandı. Yetkililer doğum haberinin ilk olarak bebeğin babaannesi Kraliçe Elizabeth’e ulaştırıldığını ve hem Kraliyet Ailesi'nin hem de Middleton ailesinin "çok mutlu olduğunu" belirtti.

BEBEĞİN İSMİ HENÜZ BELLİ DEĞİL

Küçük prenses taht sıralamasında, dedesi Prens Charles, babası Prens William ve ağabeyi Prens George'un ardından dördüncü olacak. Bebeğe verilecek isim henüz açıklanmadı. Anketlerde bebeğin kız olması durumunda Alice, Charlotte ya da Diana adını taşıyacağı tahmin ediliyordu.

Cambridge Dükü William ile eşi Kate'in ilk bebekleri 22 Temmuz 2013'te dünyaya gelmiş ve bebeğe "George Alexander Louis" ismi verilmişti. İskoçya’daki St Andrews Üniversitesi’nde eğitim görürken tanışan çift, 29 Nisan 2011'de Westminster Katedrali'nde görkemli bir törenle evlenmişti.

Düşes Kate doğuma girdi