Eagles of Death Metal Grubu Paris'teki katliamdan kurtuldu mu?

Eagles of Death Metal Grubu Paris'teki katliamdan kurtuldu mu?
Eagles of Death Metal Grubu Paris'teki katliamdan kurtuldu mu?
Paris'te 11 Eylül terörünü yansıtan 13 Kasım saldırılarında en çok kurban, ABD'li müzik grubu Eagles of Death Metal'in konser verdiği Bataclan konser salonunda yaşandı. Eagles of Death Metal Grubu'nun saldırıdan kurtulduğu belirtilirken, saldır öncesi konserden fotoğraflar ortaya çıktı.

Fransa'yı kana bulayan saldırılarda en çok can kaybı ABD'li rock grubu Eagles of Death Metal'ın (Death Metal Kartalları) konseri sırasında yaşandı. Grup üyelerinin Bataclan konser salonundaki katliam sonrası akıbetleri bilinmiyordu. Grubun davulcusu Julian Dorio'nun eşi Washington Post gazetesine yaptığı açıklamada, grup üyelerinin kaçmayı başardığını söyledi. Öte yandan, dünyayı sarsan katliamdan dakikalar önce grup sahnedeyken çekilen bir fotoğraf yayınlandı.

Paris’te 11 Eylül terörünü yansıtan 13 Kasım saldırılarında en çok kurban, ABD'li müzik grubu Eagles of Death Metal’in konser verdiği Bataclan konser salonunda yaşandı. İçeri giren saldırganlar otomatik silahlarla müzikseverleri taradı.Salonun uzak bölümlerinde önce bu sesler şovun parçası sanıldı ama etraf kan gölüne dönünce gerçek anlaşıldı. Bir grup müzikseveri rehin alan saldırganlardan bir kısmı kendisini havaya uçurunca ölü sayısı arttı, ardından polis eylemi sonlandırdı.

ÖLDÜKLERİ YÖNÜNDE İDDİALAR VARDI

Birkaç saat boyunca Eagles of Death Metal üyelerinden haber gelmedi. Hepsinin öldürüldüğü iddiaları sosyal medyada dolaştı. TSİ 02.00 sularında grubun Facebook sayfasından şu mesaj paylaşıldı: “Üyelerimizin ve ekip arkadaşlarımızın nerede olduğunu ve güvende olup olmadıklarını hâlâ tespit etmeye çalışıyoruz. Düşüncelerimiz bu trajik olaydan etkilenenlerle beraber.”

Bir süre sonra grubun davulcusu Julian Dorio’nun eşi Washington Post gazetesine konuştu ve “Grup üyeleri güvende. Sahnedeki herkes kaçmayı başardı” dedi.