Eagles of Death Metal sessizliğini bozdu

Eagles of Death Metal sessizliğini bozdu
Eagles of Death Metal sessizliğini bozdu
Paris'teki Bataclan Tiyatrosu'nda verdikleri konserleri silahlı saldırı hedefi olan Amerikan rock grubu Eagles of Death Metal, Cuma gecesinden bu yana ilk kez sessizliğini bozdu ve hala olayın etkilerini atlatmaya çalıştığını belirtti.

RADİKAL - 13 Kasım'da 89 kişinin öldürüldüğü Bataclan saldırısından grubun müzisyenleri sağ olarak kurtuldu.

Ancak öldürülenler arasında salonda gruba ait hatıralık eşya satışı yapan İngiltere vatandaşı Nick Alexander ile grubun müzik şirketinin üç çalışanı Thomas Ayad, Marie Mosser ve Manu Perez de bulunmakta.

Eagles of Death Metal adına yayımlanan açıklamada, "Grup üyeleri herhangi bir zarar görmeden Amerika'ya döndüler ama hala Fransa'da olan bitenleri idrak etmeye çalışıyorlar. Üyeler saldırının kurbanları, grubun hayranları ve terörizmden etkilenen herkesin acısını paylaşıyor." denildi.

Grubun açıklaması şu satırlarla sürüyor:

"Olayların kurbanlarına, hayranlarımıza, ailelerine, Parislilere, terörizmden etkilenen herkese keder duygusuyla bağlandık ama aynı zamanda yeni bir aile olarak, şimdi ortak sevgi ve şefkat amacı etrafında birleşmiş durumdayız. Bu tasavvur edilemez zorlukta yaşadıklarımız sırasında bizlere yardımcı olan Fransız polisine, FBI'a, ABD ve Fransız Dışişleri Bakanlıklarına ve özellikle Ground Zero'daki kişilere teşekkür ederiz. Bu bir kez daha sevginin, kötülüğü gölgelediğini gösterdi. Grubun tüm konserleri yeni bir duyuruya kadar askıya alınmıştır."