Ed Miliband istifa etti

Ed Miliband istifa etti
Ed Miliband istifa etti
İngiltere'de seçimlerden yenilgiyle çıkan İşçi Partisi'nin lideri Ed Miliband istifa etti. Miliband'ın yanı sıra, UKIP lideri Nigel Farage ve Liberal Demokratlar'ın lideri Nick Clegg de istifa ettiğini duyurdu.

RADİKAL – İngiltere , İrlanda, İskoçya ve Galler’de yapılan seçimden beklenenin çok altında bir oy oranıyla çıkan İşçi Partisi’nin lideri Ed Miliband istifa etti. Miliband, sonuçların belli olmasının ardından "Bizim için oldukça moral bozucu ve zor bir geceydi" demişti. 

Telegraph'ta yer alan habere göre, partisindekilere bir konuşma yapan ve üzüntüsünü dile getiren Miliband, partisinin yenilgisinin sorumluluğunun "tam anlamıyla" kendisine ait olduğunu söyledi. Miliband'ın istifasının ardından Yvette Cooper, Andy Burnham ve Chukka Umunna arasında liderlik yarışının başlayacağı söyleniyor. 

İngiltere, 20 yaşında parlamentoya giren Black'i konuşuyor

UKIP lideri Nigel Farage seçim yenilgisi nedeniyle istifasını açıklayan ilk parti başkanı oldu. Farage'ın ardından iktidar ortağı Liberal Demokratlar'ın lideri Nick Clegg de görevinden ayrıldığını duyurdu. 

İngiltere, İskoçya, Galler ve Kuzey İrlanda'da yapılan seçimlerde, 650 bölgeden 642'sinde oylar sayıldı. Milletvekili dağılımı şöyle:

Muhafazakâr Parti: 325
İşçi Partisi: 229
İskoç Ulusal Partisi: 56
Demokratik Birlik Partisi: 8
Liberal Demokratlar: 8
Sein Fein: 4
Diğer Partiler: 11

İngiltere'de zafer Muhafazakar Parti'nin

Oyların yüzde olarak dağılımı ise şu şekilde:

Muhafazakâr Parti: 36.8
İşçi Partisi: 30.5
UKIP: 12.6
Liberal Demokratlar: 7.8
İskoç Ulusal Partisi 4.8
Yeşil Parti: 3.8

İngiltere'de sonuç belli gibi, peki seçim neden perşembe günü yapıldı?


  http://www.radikal.com.tr/135230713523073

  YORUMLAR
  (3 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  BİZİMKİLER NEDEN İSTİFA ETMİYOR? - ARAGORA

  Çünkü edemezler.Aç kalırlar da ondan..Çoğunun gideceği yeri yoktur..Bizde istifa eden dışlanır..Ayrıca ayıplanır da.. Orada ise şereftir.Alkışlanır..Ayrı kültürler ayrı yaşam..Onların kendi icadıdır demokratik yaşam.Bize sonradan dikilen don...Oturmuyor üstümüze ...

  istifa mı o da ne - user439201

  Adam %30 oy almış istifa ediyor. Biz de enerji bakanı bile halen görevinin başında.

  Gelişkin kişilik - user511404

  Hem olayın adını, "yenilgi" olarak koymaktan kaçınmıyor, hem de "sorumluluk bana ait" diyebiliyor. Ya bunlar başka bir gezegenden, dünyalı olan biziz veya biz dünyalıysak bunlar başka bir diyardan.