Ekvador liderine tişört şoku

Ekvador liderine tişört şoku
Ekvador liderine tişört şoku
Ekvador lideri Rafael Correa, üzerinde 'Aptalla beraberim' yazan bir tişört giyen çocukla fotoğraf çektirince sosyal medyada çok konuşulanlar arasına girdi.

RADİKAL - Ekvador Devlet Başkanı Rafael Correa'nın çektirdiği bir fotoğraf , sosyal medyada alay konusu oldu. Küçük bir Ekvadorlunun fotoğraf çektirme isteğine olumlu yanıt veren Correa, başına geleceklerden habersizdi. Zira Correa'nın, iyi derecede İngilizce bilmesine rağmen fark etmediği bir şey vardı: Çocuğun üzerindeki tişört. Üzerinde İngilizce “Aptalla beraberim” yazan tişörtte, Ekvador liderinin bulunduğu tarafa doğru da bir ok işareti bulunuyordu.

DESTEK VERENLER DE OLDU

Twitter'da paylaşıldıktan sonra binlerce kez retweet'lenen bu karenin ardından, Correa'nın Twitter'daki kullanıcı adı "@mashirafael"e atıfta bulunularak açılan #IAmWithStupidMashi hashtag'i altında yüzlerce tweet atıldı.

Birçok kullanıcı, son yıllarda ifade ve basın özgürlüğü konusundaki tutumu nedeniyle eleştirilen Correa'nın böyle bir fotoğrafta yer almasını ironik bulurken Ekvador Devlet Başkanı'nın taraftarları da #WeAreWithYouMashi (Seninleyiz Mashi) hashtagi oluşturarak 52 yaşındaki lidere destek verdi. (Hürriyet)