El Nusra'dan İdlib'deki hava üssüne saldırı

El Nusra'dan İdlib'deki hava üssüne saldırı
El Nusra'dan İdlib'deki hava üssüne saldırı
El Kaide'nin Suriye kolu Nusra öncülüğündeki örgütlerin İdlib'de rejim kontrolündeki son tesis olan Ebu Duhur askeri havaalanına saldırmaya başladığı bildirildi.

RADİKAL - El Kaide’nin Suriye kolu El Nusra Cephesi ve diğer cihatçı örgütler, Suriye’nin İdlib vilayetinderejimin elindeki son tesis olan Ebu Duhur askeri havaalanına doğru taarruza geçti.

Esad karşıtı örgütlere yakınlığıyla bilinen Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi, El Nusra militanlarının bomba yüklü motosikletlerle intihar saldırıları düzenleyerek, havaalanının girişini ele geçirdiğini bildirdi. Gözlemevi, buna Suriye ordusunun hava saldırısıyla cevap verdiğini, çatışmada 16 Suriye askerinin ve 18 militanın öldüğünü de kaydetti.

Suriye'de İran-Türkiye arabuluculuğunda ateşkes

Suriye Devlet Televizyonu ise rejim ordusunun, ‘çok sayıda El Nusra teröristini’ öldürdüğünü ve silah ve teçhizatlarını imha ettiğini ileri sürdü. Mart ayında İdlib’in merkezini ele geçiren Nusra Cephesi’nin de içinde olduğu Fetih Ordusu, rejim güçlerini vilayetin büyük bölümünden çıkarmıştı. (Hürriyet) 

El Kaide'den 10 kişiye kırbaç cezası

Eski ABD büyükelçisi Edelman'dan İncirlik analizi: Türkiye'yle tehlikeli pazarlık

El Nusra'dan kaçan 'eğit donat'ı Suriye ordusu vurdu!