El Nusra'ya katılan Türk: Amacım 72 bakire huriye kavuşmaktı

El Nusra'ya katılan Türk: Amacım 72 bakire huriye kavuşmaktı
El Nusra'ya katılan Türk: Amacım 72 bakire huriye kavuşmaktı
El Kaide'nin Suriye kolu El Nusra'ya katıldığı gerekçesiyle yargılanan Ufuk C. amacının şehit olmak ve 72 bakire huriye kavuşmak olduğunu söyledi.

RADİKAL - Almanya ’da Suriye ’deki terör örgütlerine katıldığı gerekçesiyle hakkında dava açılan Ufuk C.’nin davası Münih’te başladı.

Duruşmada El Kaide’nin Suriye kolu El Nusra’ya katılması konusunda açıklamalarda bulunan sanık Ufuk C., amacının şehit olmak ve 72 bakire huriye kavuşmak olduğunu söyledi. 21 yaşındaki Türk kökenli Alman vatandaşı Ufuk C., iddialara göre 2014 yılında Suriye’de El Nusra’ya katılarak, silahlı eğitim aldı. Savaşın gerçek yüzüyle karşılaşan Ufuk C., ilk fırsatta Almanya’ya döndüğünde gözaltına alınarak hakkında dava açıldı.

Bild gazetesinin haberine göre, Münih Eyalet Mahkemesi’nde görülen davadaki ifadesinde Ufuk C.,” İslam dini hakkında fazla bilgim yok. Suriye’ye oradaki Müslümanlara yardım etmek için gittim. Hedefim şehit olmaktı. Tabi 72 bakire huriye de kavuşmaktı” diye görüş açıkladı. Suriye’de 20 gün kaldığı ve silahlı eğitim aldığı suçlaması yöneltilen Ufuk C., kendisine burada kaleşnikof marka silah verildiğini ve bununla nöbet tuttuğunu, 200 metre atışlarda başarısız olduğunu, altı atıştan ancak birini vurabildiğini belirterek, şuçlamaları bir şekilde kabul etti.

Ufuk C.’nin ifadesinde, “Suriye’de durumu yerinde görünce, durumun ciddiyetini kavrayarak, Almanya’ya dönme kararı verdim” diye açıklamalarda bulunduğu belirtildi.  

Ahmet YILDIRIM / DORTMUND, (DHA)


  http://www.radikal.com.tr/133259113325916

  YORUMLAR
  (6 Yorum Yapıldı)
  Tüm Yorumları Gör

  Terör - user1006186

  Maalesef terörle hatırlanan bir ülke olduk.Adanadaki tır.......

  amen! - zebda

  hahaha zavallı..biraz işin gucun olsun az da olsa paran ağzın biraz laf yapsa, kadınlara sevgi saygı ve nezaketle yaklaşsan, devamlı kız arkadaşların olurdu...karşı cinsle mutlu mesud ilişkiler yaşardın..valla bunun için taa oralaragidip savaşmayı hiç düşünmezdin...bu nasıl bir kadınsızlıkmış be birader...iyi olmuş ..bulmuşsundur orada hakettiğini..işte allah adamına göre veriyor demek! amin!

  bu kadar cahil olabilir mi? - radi11

  herhalde kurnazlik yapmaya calisiyor. Islami bilmiyormus ama 72 huriyi isitiyormus; karsindakiler herhalde aptal saniyor. bir kendisi akilli.

  Yalan mi? - AT1928

  Son derece mutevazi ve dindar olan, 84 yasindaki kayinpederim din konusunda beni ikna edemeyince, öteki dunyada 72 huri'den bahsetmisti. Ayrica bu Kuran'da da mevcut

  Sapkınlık - Selimserincan

  Dindarlar insanların kafasına öteki dünya ve cennet fikirlerini sokup; cennette her erkeğe 72 huri veriyorlar diye kandırırlarsa, bunları ciddiye alıp sapıklık yapanlar çıkacaktır elbet.

  Hem bakire Hemde Huri.... - baizzet1925_379

  Allah akil fikir versin. Cennet analarin ayaklarinin altindaysa, peki Adam basi 72 Huri kim? Bu iste bir sakatlik yokmu?