Emekli maaşını Tsipras'a gönderdi

Emekli maaşını Tsipras'a gönderdi
Emekli maaşını Tsipras'a gönderdi
Kıbrıs Rum Kesimi'nde yaşayan emekli Onoufrios Michaelides, Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'a bir aylık emekli maaşını gönderdi.

RADİKAL - 88 yaşında Kıbrıslı Rum bir emekli, 506 euroluk emekli maaşını Yunanistan Başbakanı Alexis Tsipras'a göndererek ülkenin kriz kıskacındaki bütçesine katkı sunmak istediğini söyledi. Onoufrios Michaelides isimli emekli, Başbakan'a bir de mektup yazdı. Michaelides Başbakan'a "Yoldaş Alexis" diye seslendi.

BBC Türkçe'de yer alan habere göre, Michaelides mektubunda hediyesinin "Yunanistan halkının onurunu ve haysiyetini korumak için yorulmak bilmeyen kahramanca çabasını takdir etmek için" olduğunu yazarak, halkın onurunun ve haysiyetinin " güçlü 'dostları' tarafından çok fazla istismara uğradığını" söyleyerek "Kahrolsunlar" diyor. Mektup "Yoldaş Alexis, onur ve haysiyet mücadelemizin bayrağını dik tutun" ifadeleriyle son buluyor.

Juncker'den telefon tepkisi: Tsipras'la mesajlaşıyorum!

' PARA ÇEKENLERİN GÖRÜNTÜLERİNDEN ETKİLENDİM'

Limassol isimli küçük sahil kentinde bir elektrikçi dükkanı olan Michaelides AFP haber ajansına televizyonda "benim yaşımdaki insanların banka dışında para çekmeye çalıştığı görüntülerden" çok etkilendiğini söylüyor. Michaelides, üç kızının Yunanistan'da okuduğunu ve eğer oy kullansaydı Pazar günkü referandumda "Hayır" diyeceğini söylüyor.

Avrupalı liderlerden Yunanistan için yeni kurtarma paketi açıklaması

TSIPRAS'IN YARDIMCILARINDAN TEŞEKKÜR

Michaelides, "Ben hassas bir insanım ve kendime dedim ki bu küçük jest daha fazla parası olan insanları belki yardıma teşvik eder" diyor. Tsipras'ın yardımcıları Michaelides'i arayarak teşekkür etmiş.

"Kıbrıslılar olarak ne kadar acı çektiğimizi gördüm, muhtemelen Yunanlardan azdır ve kendime dedim ki, 'Evet bunu yap, senden daha yoksul ailelere yardım etmek için bu küçük miktarı gönder'."

Tsipras Avrupa Parlamentosu'na seslendi