En genç loto milyoneri İngiliz kız, Türkiye'den vazgeçmedi

En genç loto milyoneri İngiliz kız, Türkiye'den vazgeçmedi
En genç loto milyoneri İngiliz kız, Türkiye'den vazgeçmedi
Türkiye'de tatil hazırlıkları yapan 18 yaşındaki İngiliz kız, İngiltere'nin en genç loto milyoneri oldu. Genç kız tatil için Türkiye'yi seçti.

Alpaslan DÜVEN

LONDRA- İngiltere 'de geçen Cumartesi günü yapılan sayısal loto çekilişinden 1.1 milyon sterlin kazanarak ülkenin ‘En genç loto milyoneri’ olan 18 yaşındaki Stacey Bywater, tatil için Türkiye ’yi tercih etti. Ülkenin West Yorkshire bölgesinin Holmfirth kentinde oturan ındaki Stacey Bywater, Cumartesi günü yapılan sayısal loto çekilişinde 4 numarayı tutturarak sadece 70 sterlin kazandığını zannetti. Babası Gary'in ısrarı üzerine numaraları yeniden kontrol eden genç kız, 6'da 6 tutturduğunu görünce gözlerine inanamadı. Ailesiyle birlikte tatil için Türkiye'ye gitmeye hazırlanan Stacey, tam olarak 1 milyon 117 bin 779 Sterlin (yaklaşık 2.660,000 TL) kazandığını öğrenince şaşkınlıktan dili tutuldu. Genç kız, babasına sarılarak sevinç gözyaşları döktü.

Özel bir klinikte hemşire olarak görev yapan Stacey, “Sayısal loto çekilişini izlerken bazı numaraları tutturduğumu fark ettim. Fakat sadece 4 numaranın tuttuğunu ve 70 sterlin kazandığımı sanıyordum. Sonra babamın ısrarı üzerine bir daha bakınca 6’da 6 tutturduğumun farkına vardım” diye konuştu.
Ablasına ve ailesine bir ev almak istediğini belirten Stacey, “Kariyerime devam etmek istiyorum.Klinikte çocuklarla ilgileniyorum ve bunu yapmaktan büyük zevk alıyorum. İşimi bırakmayı düşünmüyorum. Ama bu benim hayatımı değiştirecek” dedi.(dha)


    ETİKETLER:

    İngiltere

    ,

    Türkiye