Enkazdan parçalanmamış ceset çıkmadı

Enkazdan parçalanmamış ceset çıkmadı
Enkazdan parçalanmamış ceset çıkmadı
En kaz kaldırma birliği komutanı Albay Touron, "Şu ana kadar tek bir parçalanmamış ceset bulamadık" dedi.

Fransa'nın Alpler bölgesinde düşen Germanwings havayolu şirketine ait Airbus 320 model uçağın enkazında şu ana kadar parçalanmamış cesede ulaşılamadı.

Seynes-les-Alpes kasabasında enkaz kaldırma çalışmalarını yürüten jandarma birliğinin komutanı Albay Patric Touron, düzenlediği basın toplantısında "Şu ana kadar tek bir parçalanmamış ceset bulamadık" dedi.

Enkaz kaldırma ve ceset arama çalışmalarının sürdüğünü belirten Touron, adli tıp uzmanlarının da kimlik tespiti konusunda kendilerine yardımcı olduğunu ifade etti.

Dijital parmak izlerinin alınması için biyometrik hassas aletlerin de bölgeye sevk edildiğini belirten Albay Touron ayrıca, Paris'te görevli bir ekibin de, parmak izleri, diş kalıpları ve DNA testleri ile kimlik tespiti çalışmalarına destek verdiğini ifade etti.
Bu arada düşen uçakta bulunan ikinci kara kutunun ise tüm aramalara rağmen henüz bulunamadığı bildirildi.
Uçağın düştüğü bölgeye yakın Digne kasabasındaki Notre-Dame-du-Bourg, Katedralinde yarın kazada ölenlerin yakınlarının da katılımıyla bir dini ayin düzenlenecek.

FRANSA'DAN ALMANYA 'YA HEYET

Fransa, üç jandarma, bir adli polis şefi ile sivil sivil havacılık temsilcisinden oluşan heyeti, kaza ile ilgili soruşturma çerçevesinde Almanya'ya gönderdi. Fransız heyet, Alman yetkililerle birlikte soruşturmayı sürdürecek.

Barselona-Duesseldorf seferine yaparken salı günü düşen uçakta 144 yolcu ve 6 mürettebat hayatını kaybetmişti.
İlk kara kutu üzerinde yapılan araştırmalar sonucu ikinci pilotun, kokpitten dışarı çıkan kaptan pilotun daha sonra içeri girmesine izin vermediği ve uçağı bilinçli olarak düşürdüğü ortaya çıkmıştı. Alman basınında ise yardımcı pilotun psikolojik sorunları olduğuna yönelik haberler yer almıştı.